18. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali

18. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali
18. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali
- Festival kapsamında Yunanistan'ın Meis Adası ile Kaş arasında düzenlenen yüzme yarışları sona erdi

ANTALYA (AA) - 18. Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Yunanistan'ın Meis Adası ile Kaş arasında düzenlenen yüzme yarışları tamamlandı.

Sabah saatlerinde teknelerle Kaş Limanı'ndan Meis Adası'na götürülen 15'i yabancı 245 yüzücü, dereceye girmek için mücadele etti. 

Yarışların 7 kilometrelik Meis-Kaş etabının kadınlar genel klasman kategorisinde Nilay Erkal birinci, Derin Anar ikinci Gülşah Özkan ise üçüncü oldu. Erkekler genel klasman kategorisinde ise Şeref Anar birinciliği, Umut Salar ikinciliği, Ümit Kemal Cengiz üçüncülüğü elde etti. 

Yarışlarda dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi. 

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, ödül töreninde yaptığı konuşmada, yarışlara katılanların barış, huzur ve dostluk kulacı attıklarını söyledi.

Kadınlar genel klasman kategorisi birincisi  Fenerbahçe  Spor Kulübü yüzücüsü Nilay Erkal ise Meis-Kaş yüzme yarışına ilk kez katıldığını ifade etti. 

Yarışın heyecanlı geçtiğini belirten Erkal, "Heyecanlıydım. Rotayla ilgili bir bilgim yoktu. Kendime inanarak, hiçbir sorun yaşamadan hedefe ulaştım. Yarışı birinci olarak tamamladığım için mutluyum. Hedefim Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda ilk 3'e girmek" dedi.