19. Dosso Dossi Fashion Show

19. Dosso Dossi Fashion Show
19. Dosso Dossi Fashion Show
- ABD'li model Lindsay Ellingson: - "(Paris'teki silahlı saldırıya ilişkin) Yaşanan trajedi için üzgünüm. İnsanları, sanatçıları, ailelerini düşündüğüm zaman çok daha fazla üzülüyorum"

ANTALYA (AA) - ABD 'li model Lindsay Ellingson, Paris'teki silahlı saldırı nedeniyle üzgün olduğunu söyledi.

19. Dosso Dossi Fashion Show kapsamında Antalya Expo Center'da hazırlanan, İtalya'nın sahil kasabası Portofino temalı podyuma çıkan Ellingson, defile sonrası düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ellingson, gazetecileri "Merhaba Antalya" diyerek, Türkçe selamladı.

Antalya'yı ilk kez ziyaret ettiğini ifade eden Ellingson, Paris'te Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıyı podyumda protesto etmesine yönelik soruya, "Yaşanan trajedi için üzgünüm. İnsanları, sanatçıları, ailelerini düşündüğüm zaman çok daha fazla üzülüyorum. Çok üzücü bir olay" dedi.

Dosso Dossi Fashion Show'un büyük bir organizasyon olduğunu vurgulayan Ellingson, sözlerini şöyle sürdürdü:

" Türkiye 'ye tekrar gelmek istiyorum. Baklava ve çayı tattım. Çok da hoşuma gitti. Antalya'ya tatil, İstanbul 'a tarihi yerleri görmek için gelmek istiyorum. Türk hamamını da denedim. New York'ta da gitmiştim. Buradaki çok daha farklı. Kese ve baloncuklar çok farklı geldi. Hoşuma gitti."

Bir gazetecinin "Kaç baklava yediniz?" sorusuna Ellingson, "İki tane yedim ama giderken bir kutu götürmeyi düşünüyorum" diye yanıt verdi.

Ellingson, defilede en çok yeşil renkli elbisesini sevdiğini dile getirdi.

ABD'li model, ardından gazetecilerle özçekim yaptı.