19 ilçede yaz spor okulları açılacak

19 ilçede yaz spor okulları açılacak
19 ilçede yaz spor okulları açılacak
- Antalya'da 4 kurumun işbirliğinde gerçekleşecek okullar 29 Haziran'da başlayacak

ANTALYA (AA) - Antalya'da 4 kurumun işbirliğinde 19 ilçede yaz spor okulu düzenlenecek. 

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğü arasında 19 ilçede ortak yaz spor okulu düzenlenmesi için protokol imzalandı. 

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsmail Afşar,  çocuk ve gençlerin yaz tatilini etkin ve verimli kullanmalarını sağlamak, ilgi duydukları spor dallarında faaliyet göstererek spora yönlendirmek, zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve spor kültürü oluşturmak amacıyla kurumların güç birliği oluşturduğunu kaydetti.

Yaz spor okullarının 19 ilçede 5 ila 18 yaş grubuna yönelik olacağını belirten Afşar, öğrencilerin 19 branşta açılacak kurslara katılabileceklerini bildirdi. Afşar, okulların 29 Haziran'da başlayacağını ifade etti. 

İl Müftüsü Osman Artan da kültürel faaliyetleri de kapsayacak yaz spor okulları kapsamında çocuk ve gençlere din kültürü ve değerler üzerine bilgiler vereceklerini belirtti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu da 19 ilçede 10 binin üzerinde öğrenciyi yaz spor okullarıyla buluşturmak istediklerini kaydetti. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Antalya'da 430 bin öğrencinin 3 ay boyunca tatil yapacağını hatırlatarak, çocukların yaz spor okullarından faydalanmalarını önerdi.

Dorul, Büyükşehir Belediyesine spora katkılarından ötürü teşekkür etti.