19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin: - "Cumhuriyetin 100'üncü yılına yaklaşırken gençlerimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacağına inanıyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, 19 Mayıs'ın Türk milleti için çok önemli bir tarih olduğunu belirten Çetin, cumhuriyetin 100'üncü yılına yaklaşırken gençlerin, Mustafa Kemal Atatürk 'ün gösterdiği yolda, Türkiye 'yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacaklarına inandığını bildirdi.

Türk özel sektörü olarak kendilerinin de Atatürk'ün "Türk, öğün, çalış, güven" sözünü akıllarından çıkarmayıp, canla başla çalışarak Türkiye'yi Atatürk'ün hedeflediği Türkiye hayaline kavuşturmayı görev bildiklerini vurgulayan Çetin, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı ve Türk milletinin büyük uyanışını harekete geçirdiği 19 Mayıs 1919'un yıl dönümünü kutluyoruz. Büyük Önder Atatürk, ecdadımızın canları pahasına kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni Türk gençlerinin çalışkanlığına ve azmine emanet etmiştir. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, ebediyete intikal etmiş gazi ve şehitlerimizi şükran ve minnet duygularıyla anıyorum."