19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: - "2023 ve 2071 hedeflerine gençlerimiz ile ulaşacağımızı biliyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, "2023 ve 2071 hedeflerine gençlerimiz ile ulaşacağımızı biliyoruz" dedi.

Türel, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 96'ncı yıldönümünde büyük bir onur yaşadıklarını ifade etti.

Türk milletinin kurtuluş mücadelesinin başladığı gün olan 19 Mayıs 1919'un, zafere giden yolda ülke ve millet adına atılan en önemli adım olduğunu vurgulayan Türel, bu önemli günün Atatürk tarafından gençlere hediye edildiğini hatırlattı.

Büyükşehir Belediyesi olarak, geleceğin teminatı, büyük ve güçlü Türkiye'nin mimarları olacak gençlere gereken önemi verdiklerini ifade eden Türel, mesajında, "2023 ve 2071 hedeflerine gençlerimiz ile ulaşacağımızı biliyoruz" dedi.

Gençlere daha güzel bir Antalya, daha güzel bir Türkiye ve dünya bırakmak için çalıştıklarına değinen Türel, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Boğaçayı, Konyaaltı sahili, kruvaziyer limanı gibi vizyon projelerimiz özellikle gençlerimize iş olacak, aş olacak, onlara istihdam sağlayacak. Bu yatırımlar sayesinde daha emin adımlar ile yürüyecekler. Her hafta okul ziyaretleri gerçekleştiriyor ve lise öğrencilerimizle buluşuyoruz. Sohbet ediyor, dertleşiyoruz. Türkiye'de ilk olan Okullar Ligi ile gençlerimizi spora teşvik ediyoruz. Yine bir ilk olarak başarılı öğrencilerimizi motive etmek amacıyla okul birincilerimizi başarılarından dolayı ödüllendiriyor, aileleriyle 5 yıldızlı otellerde tatile gönderiyoruz. Gençler bizim geleceğimiz, gençler bizim güvencemiz. Gün gelecek bizim oturduğumuz koltuklar onların olacak."