19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
- Alanya'daki kutlamalarda, Avrupa Superstock 600 Şampiyonası'nda yarışan Toprak Razgatlıoğlu, motosikletiyle akrobasi gösterisi sergiledi - Norveçli çift, Atatürk ve Türkiye'ye sevgilerini, vücutlarına yaptırdıkları dövmelerle gösterdi

ANTALYA (AA) - Alanya ilçesinde 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, halk oyunları gösterileri sunuldu. Törende Uluslararası Motosiklet Federasyonu Avrupa Superstock 600 Şampiyonası'nda yarışan Toprak Razgatlıoğlu, motosikletiyle akrobasi gösterisi sergiledi.

Kutlamalara Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, protokol ile öğrenciler katıldı.

- Norveçli çiftin Atatürk ve Türkiye sevgisi

Atatürk Caddesi'nde bulunan Sunpark Otel'de turistlerin de katıldığı 19 Mayıs etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan Norveçli 64 yaşındaki Byorn Harald Schulz ile 63 yaşındaki eşi Linda Kristen Schulz, kollarına yaptırdıkları Atatürk, Türkiye ve Norveç bayrağı dövmeleriyle dikkati çekti. 

Linda Kristen Schulz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 23 yıldır Türkiye'ye tatile geldiklerini söyledi. Türkiye'ye gelişlerinin 10'uncu yılında Atatürk'ü ve devrimlerini duyduklarını anlatan Schulz, "Ondan sonra Türk tarihini araştırmaya başladık. Araştırmamızın sonunda Türklerin tarihi, Atatürk'ün yapmış olduğu devrimleri ve özellikle de kadın hakları konusunda atılımlarını çok beğendik" dedi.

Türklerin büyük bir tarihi ve verdikleri büyük bir mücadele olduğunu söyleyen Schulz, "Türkleri ve Türkiye'yi çok seviyoruz. Bu sevgimizi ifade etmek için de bu dövmeleri yaptırdık" diye konuştu. 

Etkinliğin sonunda ise Norveçli çifte konakladıkları otel yöneticileri tarafından Atatürk portresi, Türk kahvesi seti ve üzerinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün imzası bulunan kolye hediye edildi.