19. Uluslararası Alanya Dağ Bisikleti Turnuvası

19. Uluslararası Alanya Dağ Bisikleti Turnuvası
19. Uluslararası Alanya Dağ Bisikleti Turnuvası
- Erkeklerde Rusya'dan Tmofey Ivanov, kadınlarda ise Almanya'dan Nadine Rieder birinciliği kazandı

ANTALYA (AA) - 19. Uluslararası Alanya Dağ Bisikleti Turnuvası, 9 ülkeden 157 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun Alanya Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlediği yarışlar  Kızılalan orman alanında yapıldı. Turnuvaya 8 kategoride 9 ülkeden, 157 sporcu katıldı.

Organizasyonda elit erkeklerde Rusya'dan Tmofey Ivanov, elit kadınlarda ise Almanya'dan Nadine Rieder birinciliği kazandı.

Yarışmaların ardından dereceye giren sporculara madalyalarını Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, Bisiklet Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Şükrü Aydın verdi.

Etkinlikte kategorilerinde dereceye girenlerin isimleri şöyle:

Elit erkekler

1. Tmofey Ivanov (Rusya)

2. Michal Lami (Slovakya)

3.  Ben Zwiehoff (Almanya)

Elit kadınlar

1. Nadine Rieder (Almanya) 

2. Ekaterina Anoshina (Rusya)

3. Kerry Macphee (İngiltere)

Yıldız kızlar

1. Azize Bekar (ALDOKS Alanya)

2. Dilara Şahin (ALDOKS Alanya)

3. Sıla Sude Yaman (Alanya Belediye Spor Kulübü)

15 yaş altı

1. Tahir Buğra Yiğit (Alanya Belediye Spor Kulübü)

2. Umut Paşa Tama (Ferdi)

3. Berke Ateştürk Büyükçekmece Bisisklet)

17 yaş altı

1. Sinan İli (Nilüfer Belediyespor)

2. Kadir Gök (Alanya Belediye Spor Kulübü)

3. Barış Korkmaz (Alaiye Gençlik Spor Kulübü)

Master 40

1. Bora Tırkı (Ferdi)

2. Yusuf Kartar (Ferdi)

3. Mehmet Bozdemir (Kocaeli Gençlik Spor Kulübü) 

Master 30

1. Nevzat Kıral (İzmit Brisaspor Kulübü)

2. Oğuz Özçelik (Ferdi)

3. Deniz Kılıç (Antalya Spor Kulübü)

Genç Erkekler

1. Mustaf Köklü  (İzmit Brisaspor Kulübü)

2. Serdar Anıl Depe  (Antalya Spor Kulübü)

3. İzzet Şahin İçen (Kapadokya Bisiklet Spor Kulübü)