20. Manavgat Barış Suyu Festivali ertelendi

20. Manavgat Barış Suyu Festivali ertelendi
20. Manavgat Barış Suyu Festivali ertelendi
ANTALYA (AA) - Manavgat Belediyesi tarafından 14-16 Ağustos tarihlerinde yapılması planlanan 20. Manavgat Barış Suyu Kültür, Sanat, Turizm ve Gençlik...

ANTALYA (AA) - Manavgat Belediyesi tarafından 14-16 Ağustos tarihlerinde yapılması planlanan 20. Manavgat Barış Suyu Kültür , Sanat, Turizm ve Gençlik Festivali, yaşanan terör olayları ve şehit haberleri nedeniyle ertelendi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde yaşanan terör olayları ve şehit haberleri nedeniyle festivali ileri bir tarihe ertelediklerini bildirdi.

Türkiye 'nin kritik bir süreçten geçtiğini ifade eden Başkan Sözen, açıklamasında şunları kaydetti:

"Manavgat olarak Türkiye'mizin dört bir yanından gelen şehit haberlerine üzülürken, Serik'in Gebiz Mahallesi'nden bölgemizin evladı, Barış Akkabak'ın yine acımasız bir terör eyleminde şehit düşmesi, yüreğimizdeki acıyı, katlayarak artırmıştır. Türkiye'de böylesi bir ortamda tüm hazırlıklarını tamamlamış olduğumuz 20. Manavgat Barış Suyu Festivali'mizi ileri bir tarihe ertelemeyi doğru buluyoruz. Umuyoruz ki ülkemizdeki üzücü olaylar en kısa sürede son bulur. Bu vesileyle polislerimize, askerlerimize ve vatandaşlarımıza yapılan terör saldırılarını lanetliyor ve kınıyoruz. Başta Serik'teki şehidimiz Barış Akkabak olmak üzere tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve tüm milletimize baş sağlığı ve sabır diliyorum."