2015 Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası

2015 Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası
2015 Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası
- Antalya'daki turnuvanın açılış seremonisine Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho da katıldı

ANTALYA (AA) - Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Antalya'da organize edilen 2015 Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası'nın açılış seremonisine katıldı.

Türkiye Tekvando Federasyonunun ev sahipliğinde, 70 ülkeden bin 200 sporcunun katılımıyla Belek Turizm Merkezi'ndeki Maritim Pine Beach Resort Otel'de düzenlenen turnuvanın açılış seremonisi gerçekleştirildi.

Büyükelçi Yunsoo Cho, burada yaptığı konuşmada, turnuvaya katılanlara teşekkür etti. Sporcuların tekvando kültürüyle büyüdüğünü ifade eden Cho, "Yarışmada kazananlar da kaybedenler de olacak. Umarım kazananlar, kaybedenlerin yanında olur. Kaybedenlerin de kazananları tebrik edeceğine inanıyorum. Bu şekilde turnuvada herkes kazanmış olacaktır" dedi.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ise birçok ülkeden gelen antrenör ve sporcunun şampiyon olmak için ringde ter döktüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a, turnuvaya katkılarından dolayı teşekkür eden Şahin, "Tekvando severleri, 2015 Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası'nda bir araya getirmekten mutluyuz. Bu tür turnuvaların devamını getirerek, daha etkin olmak istiyoruz" diye konuştu. 

Turnuva, 15 Şubat'ta sona erecek.