23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in koltuğuna oturan ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Yusuf Berke İlhan, okul önlerindeki seyyar satıcıların kaldırılması talimatını verdi

ANTALYA (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, koltuğunu ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi Yusuf Berke İlhan'a bıraktı. 

Türel'in koltuğuna oturan İlhan, EXPO 206 Antalya etkinliklerine ilçe ve köylerde bulunan çocukların da katılmasını istedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen okullar liginin yaygınlaştırılması, tabela kirliliğinin önlenmesi, çocuklar için oyun sokağı oluşturulması ve bisiklet yollarının yaygınlaştırılması gerektiğini ifade eden İlhan, Zabıta Dairesi Başkanı Muharrem Kavurkacı'yı arayarak okul önlerindeki seyyar satıcıların kaldırılması talimatını verdi.

İlhan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mitat Yolcu'dan da gecizi tiyatro etkinliklerinin yapılmasını istedi. Başkan Menderes Türel ise İlhan'ın isteklerinin takipçisi olacağını ifade etti. 

Türel, İlhan'a Antalyaspor forması, satranç takımı ve kırtasiye seti hediye etti.