24 Kasım Öğrenmenler Günü

24 Kasım Öğrenmenler Günü
24 Kasım Öğrenmenler Günü
- Antalya Milli Eğitim Müdürü Gülay: - "Antalya'da 26 bin 500 öğretmenle milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, vatanını bayrağını seven bir nesil yetiştirme gayreti içerisindeyiz"

ANTALYA (AA) - Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, "Antalya'da 26 bin 500 öğretmenle milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, vatanını bayrağını seven bir nesil yetiştirme gayreti içerisindeyiz" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Gülay, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk anıtına çelenk sundu. Etkinlikler daha sonra Erdem Bayazıt Kültür Merkezinde devam etti.

Osman Nuri Gülay, törende yaptığı konuşmada, öğretmelerin dünya ile nefes alabilen, okuyan, araştıran  sorgulayan ve başkalarının haklarına saygı gösteren genç bireylerin topluma kazandırılmasında en büyük pay sahip olduğunu kaydetti.

Programda 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Etkinlikte öğretmenlerden oluşan koro, türküler seslendirdi. Öğretmenlerin hazırladığı resim sergisi de ziyarete sunuldu.

- "26 bin 500 öğretmenle eğitim hizmeti veriyoruz"

Gülay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'da 26 bin 500 öğretmen ile 50 bin öğrenciye eğitim hizmeti verdiklerini bildirdi.

Türkiye'nin öğretmenlerin yetiştirdiği öğrencilerle muasır medeniyetler seviyesine en kısa zamanda ulaştığını vurgulayan Gülay, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti genç bir devlettir ve dünya devletleri içerisinde ekonomik yönden, kalkınma yönünden, demokrasi yönünden insanına verdiği değerle lider ülke konumuna gelmeye başlamıştır. Antalya'da 26 bin 500 öğretmenle milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, vatanını bayrağını seven bir nesil yetiştirme gayreti içerisindeyiz"dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de öğretmenlerin sadece yılın bir günü değil, her zaman hatırlanması gerektiğini dile getirdi.