24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Kumluca'da 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

ANTALYA (AA) - Kumluca'da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen törenin ardından, Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürleri Kaymakam Polat Kara ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı ziyaret etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenin ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin başkanlığındaki heyet, Kaymakam Polat Kara ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı ziyaret etti.

Ziyarette, Kaymakam Polat Kara ve Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, öğretmenlerin gününü kutladı. Başkan Çetinkaya, kendisinin de öğretmen olduğunu hatırlatarak, 24 Kasım'ın hayatında ayrı bir yeri olduğunu söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin de 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, bu etkinlikler çerçevesinde emekli öğretmenler ve görev yapan öğretmenleri ayrı ayrı bir araya getirdiklerini söyledi.

Amaçlarının eğitim camiasını bir arada tutmak ve birliktelik oluşturmak olduğunu ifade eden Girgin, "Bundan sonra da eğitim camiamızın birlikteliği için çalışacağız. Biz büyük bir camia ve geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatına yön veren bir ekibiz. Bu bilinçle ülkemiz ve geleceğimiz olan çocuklarımıza en iyi eğitimi verebilmek için mücadelemiz sürecek" dedi.

Konuşmanın ardından, Girgin, Başkan Çetinkaya'ya çiçek vererek Öğretmenler Günü'nü kutladı. Çetinkaya da ziyarete gelen öğretmenlere, porselen kupa hediye etti.