25. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi

25. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi
25. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi
- Antalya'da gerçekleştirilen kongreye yaklaşık bin 500 fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı katıldı

ANTALYA (AA) -  Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği'nin iki yılda bir düzenlediği "Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi"nin 25'incisi başladı.

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek turizm bölgesindeki bir otelde düzenlenen kongrede, "nörolojik rehabilitasyonda güncellemeler", "romatolojik hastalıklarda güncellemeler" ve "bölgesel kas iskelet sistemi sorunları ve egzersiz" konulara tartışılacak. Kongrede ayrıca, "elektrofizyoloji", "algoloji" ve "tamamlayıcı tıp" uygulamaları konularında da sempozyumlar düzenlenecek.

Kongre Eş Başkanı Prof. Dr. Banu Kuran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kongrenin 1967 yılından beri yapıldığını, bu yılki kongreye katılımın yüksek olduğunu söyledi. 

Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı kongrede 28 çalışma grubu bulunduğunu anlatan Prof. Dr. Kuran, 3 ana başlık ve 3 ara sempozyum konularıyla kongreyi hazırladıklarını ifade etti.

Kongrenin diğer Eş Başkanı Prof. Dr. Elif Akalın da kongrenin ilk gününde 25 kursun tamamlandığını dile getirdi.

Prof. Dr. Akalın, "Her ulusal kongremizde olduğu gibi çok yoğun bir bilimsel programımız var. Ulusal düzeyde konuşmacılarımız ve uluslararası düzeyde nitelikli ve de konularında lider hocalarımız burada bizimle. Türkiye'nin dört bir yanından gelen fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı arkadaşlarımız, alanlarıyla ilgili bilgilerini artırmak üzere kongremize katılıyorlar" dedi.

"25. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi", 26 Nisan'da sona erecek.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  Turizm

  ,

  Kongre