29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Antalya'da Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu - Protokol üyelerinin ardından anıta çelenk sunmak isteyen sivil toplum kuruluşu üyeleri ile polis memurları arasında kısa süreli arbede yaşandı

ANTALYA (AA) - Antalya'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Kutlamalar kapsamında Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Çelenk töreninin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Öte yandan, anıta çelenk sunmak isteyen bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleriyle protokol mensupları arasına, çevik kuvvet ekibince set kuruldu. Protokol üyelerinin çelenk sunmasının ardından sivil toplum kuruluşu üyeleri de "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları eşliğinde çelenklerini anıtın önüne bıraktı.

Bu sırada bazı polis memurları, protokol üyelerinin korumaları ve vatandaşlar arasında kısa süreli arbede yaşandı. 

 

CHP İl Başkanı Semih Esen, gazetecilere yaptığı açıklamada, halkın milli bayramları kutlamasına kimsenin engel olamayacağını söyledi. Milli bayramların kutlanma kurallarına ilişkin yönetmeliğin değişmesi gerektiğini savunan Esen, şöyle konuştu:

"Türkiye, Türkiye'de yaşayan herkesindir. Koydukları yönetmelik veya saçma sapan kurallarla halka yön verebileceklerini zannetmesinler. Hiçbir zaman cumhuriyet coşkumuza engel olamayacaklar. Bugün de olamadıkları gibi. Ama her şeyin normalleşeceği zaman çok yakındır."