3. Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması

3. Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması
3. Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması
- Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Değerler Eğitimi Projesi çerçevesinde düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri törenle verildi - İl Milli Eğitim Müdürü Gülay: - "Bir halk otobüsünde yaşlı bir insan ayakta dururken koltukta oturan öğrencilerimiz hala varsa 27 bin öğretmenimiz verdiği eğitimi birkez daha gözden geçirmeli"

ANTALYA (AA) - İl Milli Eğitim  Müdürlüğünün Akdeniz Üniversitesinin katkılarıyla düzenlediği 3. Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması ödül töreni yapıldı.

Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Abdullah Kara Konferans Salonu'nda düzenlenen törene Antalya Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ile ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Ödül töreninde konuşan Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, Değerler Eğitimi Projesi'nin, bireylerin gündelik yaşamlarındaki davranışlarında bu değerleri uygulamalarıyla amacına ulaşacağını söyledi.

İlköğretimden başlayarak liseye kadar geçen sürede verilen bu eğitimin geleceğe güvenle bakılabilecek bir neslin yetişmesi amacıyla oldukça önemli olduğuna işaret eden Ece, bu projenin Antalya'da uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay da yaptığı konuşmada, Antalya'da çocukların vatanını, milletini ve bayrağı seven bireyler olarak yetişmeleri amacıyla çalıştıklarını söyledi.

Antalya'da 8 bin 354 derslik mevcutken hayırseverlerin desteğiyle son 8-9 yılda 7 bin 197 ek derslik daha yapıldığını anlatan Gülay, okulların teknik altyapılarını yenilerken öğrenci ve öğretmenlerin de bilgi eksikliklerinin giderildiğini kaydetti.

Antalya'da kişi başına 18 kitap okuyan bir öğrenci kitlesine kavuştuklarına değinen Gülay, "Bir halk otobüsünde yaşlı bir insan ayakta dururken koltukta oturan öğrencilerimiz hala varsa 27 bin öğretmenimiz verdiği eğitimi bir kez daha gözden geçirmeli" dedi.

Yarışmayla çocukların hayallerini  filme dökmelerini amaçladıklarını vurgulayan Gülay, yarışmada gençlerin girişimcilik becerileri, sanatsal yetenekleri ve çevreye duyarlılıklarının ortaya konulduğunu söyledi.

Antalya genelindeki 122 okuldan 152 filmin katıldığı yarışmada, 19 film ödüle layık görüldü. Yarışmada jüri 87 oyuncu öğrenciyi, 19 yönetmen öğrenciyi ve 20 danışman öğrenciyi ödüle layık gördü. Dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ve diğer protokol üyelerince verildi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere bisiklet, tablet bilgisayar ve kamera hediye edildi.