3. İş Hayatına Uyum Semineri düzenlendi

3. İş Hayatına Uyum Semineri düzenlendi
3. İş Hayatına Uyum Semineri düzenlendi
ANTALYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 3. İş Hayatına Uyum Semineri düzenlendi.İl müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen...

ANTALYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 3. İş Hayatına Uyum Semineri düzenlendi.

İl müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen seminere yaklaşık 120 kişi katıldı. Seminere Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Psikolojik Danışman Nevzat Özer, Avukat İsmail Duygulu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü Erdal Kaçmaz, İl Sağlık Müdürlüğü Şube Müdürü Adem Özer ve Yurttan Ayrılanlar ve Yakınları Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği (YURTAYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Şerife Sarı katıldı.

İl Müdür Yardımcısı Psikolojik Danışman Nevzat Özer, yaptığı konuşmada, kuruluşlarda korunma ve bakım altında kalan kişilerin her zaman yanlarında olduklarını ifade etti. Bu kişilerin gerek iş gerek aile gerekse de sosyal yaşamlarında gerekli gördükleri rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini her zaman verdiklerini belirten Özer, bu konuyla ilgili Bakım Sonrası İzleme ve Rehberlik Birimi de kurduklarını anlattı.

Bu birime her kuruluştan birer uzman personel görevlendirmesi yapak bir komisyon oluşturduklarını anlatan Özer, ilgili komisyonun belirli periyotlarla toplantılar yaparak olumlu çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Özer, bakımı sonrası kamu kurumlarına devlet memuru olarak atanan bireylerin hayata ve her türlü sosyal hayata entegrasyonlarının kendileri için son derece önemli olduğunu dile getirerek, seminer dolayısıyla kendilerine başarılar diledi.

Seminer ile kamu görevlisi olarak göreve başlayacak ve halen çalışan gençlerin devlet memurluğundan ayrılma risklerini engellemek, yeni görevlerine uyumlarını kolaylaştırmak, çalışma koşulları ve uymaları gereken hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, iş hayatına bilinçli ve uyumlu başlamalarına sağlamak amaçlandı.