30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
- ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin: - "Bizler, geçmişten bu yana birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan dış ve iç mihraklara gerekli cevabı vermiş bir millettin evlatlarıyız"

ANTALYA (AA) -Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çetin,mesajında, istiklal mücadelesi ve milli egemenliğin kazanıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıldönümünü gururla kutladıklarını belirtti.

Büyük Taarruz'un 30 Ağustos 1922'de kazanıldığını hatırlatan Çetin, Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlık ve istiklal mücadelesinde kanlarını bu topraklar için akıtmış ve mücadele etmiş tüm şehit ve gazileri saygı andıklarını kaydetti.

Çetin, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi kendilerine armağan eden istiklal mücadelesinin bütün kahramanlarına minnet duyduklarının altını çizerek, "Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle yad ediyorum. Tüm milletimizin ve şanlı ordumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.

30 Ağustos Zaferi'nin milletin bir araya gelerek kenetlenmesi ile kazanıldığını vurgulayan Çetin, mesajında şunları kaydetti:

 "Bu kenetlenmeye bugün de ihtiyaç duymaktayız. Son günlerde meydana gelen terör olaylarıyla Türk milletinin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne zarar vermeye çalışıyorlar ancak veremeyecekler. Yüce Türk milleti, tarihi şanlı zaferlerle dolu bir millettir. Bizler, geçmişten bu yana birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan dış ve iç mihraklara gerekli cevabı vermiş bir millettin evlatlarıyız. Aziz milletimiz geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu duruşunu devam ettirecek, her alanda kendisine koyduğu hedeflere ulaşmak için birlik ve beraberlikten aldığı güçle mücadelesini sonuna kadar sürdürecektir."