4. Domatexpo Fuarı

4. Domatexpo Fuarı
4. Domatexpo Fuarı
- Kumluca ilçesinde gerçekleştirilen fuar, katılımcı firma temsilcilerine plaket verilmesiyle sona erdi

ANTALYA (AA) ? Kumluca'da bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen, Domates ve Sera Teknolojileri Fuarı (Domatexpo), katılımcı firma temsilcilerine plaket verilmesiyle sona erdi.

 

Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, MSK Fuarcılık Genel Müdürü Buket Tekinsoy, Kumluca Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kayhan, Ticaret Borsası Başkanı Fatih Durdaş ve Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Hüdavendigar Günay'dan oluşan heyet, fuarın son gününde firma stantlarını ziyaret ettiler.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, fuarın her geçen yıl bir önceki yıla göre hem katılımcı firma hem fuarda tanıtılan ürünler hem de ziyaretçi yoğunluğu açısından büyüdüğünü ve geliştiğini söyledi.

Bunun da bölge ve domates üreticisi çiftçilere artı katkılar sağladığını ifade eden Çetinkaya, "Domatexpo Türkiye'de ilk ve tek ürün bazlı ihtisas fuarıdır. Fuarımız her yıl farklı temalar altında gerçekleştiriliyor. Bölgemiz ve domates üreticisi çiftçilerimize büyük katkıları var. İnşallah gelecek yıllarda da daha renkli ve güzel fuar organizasyonları gerçekleştirerek fuarımızı sürdürmeye gayret edeceğiz" dedi.

Bu yıl fuarda yerli ve yabancı 80 firmanın 100 stantta ürünlerini tanıttığını kaydeden Çetinkaya, gelecek yıllarda bu sayının daha da fazla olması için çalışacaklarını bildirdi.