51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu
51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu
- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Her sene katılan sporcu sayısı ve kalitesi açısından genişliyor ve daha da iyi oluyor. Bir sene sonra dünya klasmanında bir turnuva olacak"

ANTALYA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bu yıl 51'incisi gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (TUR 2015) ile ilgili, "Her sene katılan sporcu sayısı ve kalitesi açısından genişliyor ve daha da iyi oluyor. Bir sene sonra dünya klasmanında bir turnuva olacak" dedi.

Alanya'da başlayan TUR 2015'e katılan Bakan Çavuşoğlu, start sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, organizasyonun yarım asrı doldurduğunu kaydetti.

"Her sene katılan sporcu sayısı ve kalitesi açısından genişliyor ve daha da iyi oluyor. Bir sene sonra dünya klasmanında bir turnuva olacak" diyen Çavuşoğlu, turnuvanın tanıtımını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın yaptığını hatırlattı. Turun startını da Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri ve Genel Sekreter Yardımcısı ile verdiklerini dile getiren Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Bisiklet turu, Türkiye'nin tanıtımı bakımından çok önemli. Turnuvanın yoğun bir izleyici kitlesi var. Alanya'dan İstanbul'a karadan ve havadan canlı yayınlarla takip ediliyor, ekranlarda gösteriliyor. Bu bakımdan özellikle Alanya, Gazipaşa ve Antalyamızın tüm bölgelerinin tanıtımı olacak."