52. Uluslararası Antalya Film Festivali

52. Uluslararası Antalya Film Festivali
52. Uluslararası Antalya Film Festivali
- Festivalin yarışmalı bölümlerinin yönetmelikleri ve başvuru formları "www.antalyaff.com" internet sitesinde yayımlandı

ANTALYA (AA) - 52. Uluslararası Antalya Film Festivali'nin yarışmalı bölümlerinin yönetmelikleri ve başvuru formlarının, festivalin resmi internet sitesi olan "www.antalyaff.com" adresinde yayımlandığı bildirildi.

Festival ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl 29 Kasım-6 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek festivalin, ulusal ve uluslararası yarışmalarına katılım ve başvuru süreçlerini anlatan yönetmelik ile başvuru formlarına festivalin internet sitesi üzerinden ulaşılabilecek.

Senaryosunun 3'te 1'lik kısmı Antalya'da çekilecek uzun metrajlı film projelerinin ilk kez destekleneceği "Antalya Film Destek Fonu" ve kısa film ile ilgili yönetmelik ve katılım koşulları da aynı internet adresinde yer alacak.

"Uluslararası Yarışma", "Kısa Metrajlı Film Seçkisi" ve "Antalya Film Destek Fonu" için başvurular 12 Ekim'e kadar, "Ulusal Yarışma" dalında ise "Uzun Metrajlı Kurmaca", "Belgesel", "Animasyon" ve "Deneysel" türlerindeki başvurular ise 26 Ekim'e kadar web sitesi üzerinden yapılabilecek.