6. ETU Antalya Avrupa Kupası ve Orta Mesafe Gençlik Kupası Triatlon Yarışları

6. ETU Antalya Avrupa Kupası ve Orta Mesafe Gençlik Kupası Triatlon Yarışları
6. ETU Antalya Avrupa Kupası ve Orta Mesafe Gençlik Kupası Triatlon Yarışları
- Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Güneş: -"Mayıs ve ekim aylarında yapılan yarışları bu sene teke düşürerek, sadece mayıs ayında iki günde tamamlayacağız"

ANTALYA (AA) - 6. Avrupa Triatlon Federasyonu (ETU) Antalya Avrupa Kupası ve Orta Mesafe Gençlik Kupası Triatlon Yarışları, 2 ve 3 Mayıs'ta Antalya'da yapılacak.

Türkiye  Triatlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş, Antalya Valiliği Ek Hizmet binasında düzenlenen bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, bu yıl orta mesafe yarışmalarıyla Avrupa kupasını birleştirdiklerini bildirdi.

Güneş, daha önce "Cumhuriyet Kupası" adı verilen yarışın isminin, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla "Gençlik Kupası" olarak değiştirildiğine dikkati çekti.

Gloria Sports Arena tarafından düzenlenen triatlonla çakışmaması için sportif etkinlikliğin tarihinin değiştirildiğine değinen Güneş, "Mayıs ve ekim aylarında yapılan yarışları bu sene teke düşürerek, sadece mayıs ayında iki günde tamamlayacağız" dedi.

Triatlon İl Temsilcisi Alp İşkin, 2 Mayıs'ta Orta Mesafe Gençlik Kupası Triatlon Yarışları'nın, 3 Mayıs'ta ise 6. ETU Antalya Avrupa Kupası'nın yapılacağını anlattı. İki yarışın da Konyaaltı Plajı'nda gerçekleştirileceğini ifade eden İşkin, yarışlara katılacak sporcuların, Antalya Kültür Merkezi'nde kayıt yaptırabileceklerini bildirdi.

Toplantıya Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak da katıldı.