6.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi açıldı

6.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi açıldı
6.Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi açıldı
ANTALYA (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen 6. Tarım ve İnsan Temalı Ulusal...

ANTALYA (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen 6. Tarım ve İnsan Temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserler, Antalya'da sergilenmeye başlandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Dallı, bir alışveriş merkezinde düzenlenen serginin açılışında yaptığı konuşmada, yarışmanın amacının tarımın ve toprağın önemi konusunda bireysel duyarlılığın geliştirilmesi olduğunu söyledi.

Yarışmaya katılan eserlerin Türkiye 'nin 81 ilinde sergilendiğine işaret eden Dallı, şöyle konuştu:

"Yarışma geçtiğimiz yıl genel, üretici, öğrenci, Bakanlık ile Denizbank çalışanları ve aile çiftçiliği olmak üzere 6 kategoride düzenlendi. Gıda ve Tarım Örgütü, FAO 2014 yılını aile çiftçiliği yılı  ilan etmişti. O nedenle kategorilerden biri de kırsal kalkınma ve yoksullukla mücadele de sahip olduğu önemi nedeniyle aile çiftçiliği olarak belirlendi.  Sergide aile çiftçiliğini yansıtan eserleri de görme fırsatı bulacaksınız."

Dallı, protokol üyeleri ile serginin açılış kurdelesini keserek fotoğrafları inceledi.

Serginin açılış törenine Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır,  Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri Bilal Kavçakar ve Recep Yıldız, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürleri, şube müdürleri ile sanatseverler katıldı.