64. Hükümet'in kurulması

64. Hükümet'in kurulması
64. Hükümet'in kurulması
- AK Parti İl Başkanı Sümer: - "Mevlüt Çavuşoğlu'nun Dışişleri Bakanı olması teşkilatımız adına gurur verici"

ANTALYA (AA) - AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Mevlüt Çavuşoğlu'nun Dışişleri Bakanı olmasının teşkilat adına gurur verici olduğunu bildirdi.

Sümer, yaptığı yazılı açıklamada, 64. Hükümet'in Türkiye için hayırlı olması dileğinde bulundu. Yeni hükümetin Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmada çok önemli bir görev üstleneceğini anlatan Sümer, şunları kaydetti:

"Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Türkiye'de ikinci yarı başladı. 2023 yolunda durmadan, yorulmadan, hizmet için gece gündüz çalışacağız. Önümüzdeki 4 yıl ülkemizi yönetecek çok önemli bir kabine. Her bir bakanımız ayrı ayrı çok değerli. İnşallah tüm kabinenin eli Antalya'ya değecek. 64. Hükümetin, ülkemiz, bölgemiz ve tüm İslam alemi için hayırlı olmasını diliyorum."

- "Teşkilatımız adına gurur verici"

Sümer, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yeniden Dışişleri Bakanlığı'na getirilmesinin sevincini yaşadıklarını dile getirerek, "Mevlüt Çavuşoğlu'nun Dışişleri Bakanı olması teşkilatımız adına gurur verici. Türk'ün adını dünyaya duyuran, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı yapmış Çavuşoğlu'nun yeniden atandığı Dışişleri Bakanlığı görevinde başarılar dilerim" dedi.

- "Başbakanımız Ahmet Davutoğlu kendisini Antalyalı olarak görüyor"

Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere, geçen dönem Antalya milletvekili olan Mersin milletvekili Lütfi Elvan'ın Başbakan Yardımcısı, Mevlüt Çavuşoğlu'nun Dışişleri Bakanı olmasının Antalya için önemli olduğunu vurgulayan Sümer, şöyle devam etti:

"Başbakanımız Ahmet Davutoğlu kendisini Antalyalı olarak görüyor ve her ziyaretinde bunu dile getiriyor. Başbakan Yardımcımız Lütfi Elvan, geçen dönem Antalya milletvekili olduğu için sorunları ve yapılması gerekenleri çok iyi biliyor. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu zaten şehrimizde doğmuş büyümüş bir kişi. Antalya bundan sonra hizmet yağmuru altında 2023'e hazırlanacak. Bundan sonraki süreç, verdiğimiz sözlerin yerine getirilmesi süreci olacaktır. Antalya hak ettiği hizmetleri alacaktır."