7. Geleneksel İstihdam Fuarı

7. Geleneksel İstihdam Fuarı
7. Geleneksel İstihdam Fuarı
- Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenen fuara 50 firma katıldı

ANTALYA (AA) - 7. Geleneksel İstihdam Fuarı, Alanya İşletme Fakültesi koordinasyonunda ilçede gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi Alanya kampüsünde düzenlenen fuara Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin ile firma temsilcileri ve öğrenciler katıldı. 

Kaymakam Özdemir, istihdam fuarına üçüncü kez katıldığını belirtti. Dünyada istihdam alanında daralma görüldüğünü dile getiren Özdemir, "Böyle bir dönemde hem işveren hem de çalışanının bir araya geldiği bu çalışma, her türlü katkının üzerindedir. Dünyadaki pek çok fuara örnek teşkil edecek anlamlı, değerli bir çalışma. Destek veren ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Alanya İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Güngör de istihdam fuarı ile başta Alanya olmak üzere Antalya, Burdur, Isparta'daki iş gücünü arz edenlerle talep edenleri buluşturduklarını söyledi.

Güvenilir işverenin ve güvenilir işgücünün olduğu istihdam fuarını bölgesel düzeyde gerçekleştirdiklerini dile getiren Güngör, "Fuarı 6 bin dolayında öğrencinin ziyaret etmesini hedefliyoruz. Bunun 5 bini Alanya kampüsünden gelen öğrenciler, geri kalan kısmını da çevreden gelenler oluşturuyor" diye konuştu.

Gelecek sene hitap ettikleri alanı genişletmeyi planladıklarını bildiren Güngör, işveren ile işgücü arasında bir sorun olduğunda da ombudsman şeklinde devreye girdiklerini anlattı.

Başkan Yücel ise yerel yönetimlerin çalışmalarda elini taşın altına soktuğuna dikkati çekerek, "Üniversiteler bizlere büyük katkı veriyor. Bu çalışmayı gerçekleştirenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Şahin de üniversitelerin, iş kollarının en önemli istihdam kaynağı olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve davetliler, fuarı gezdi. 50 firmanın katıldığı fuarda öğrenciler, işletmelerin formlarını doldurarak iş başvurusunda bulundu.