8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
- Antalya Emniyet Müdürü Tonbul: - "Kadın, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşıdır. Eşrefi mahluk olan insanı yetiştiren, eğiten ve onu topluma hazırlayan ilk öğretmendir"

ANTALYA (AA) - Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, " Kadın , mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşıdır. Eşrefi mahluk olan insanı yetiştiren, eğiten ve onu topluma hazırlayan ilk öğretmendir" dedi.

Tonbul, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, kadınların tarihin her döneminde üstün gayret ve fedakarlık örneği gösterip, devlet ve milletin temelinde ve toplumsal hayatın merkezinde yer aldığını bildirdi.

Gelişen teknoloji, yaşam kalitesinin yükselmesi ve eğitim seviyelerinin artmasıyla artık kadınların politikadan sanata her alanda bulunduğunu hatırlatan Tonbul, şunları kaydetti:

"Kadın, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşıdır. Eşrefi mahluk olan insanı yetiştiren, eğiten ve onu topluma hazırlayan ilk öğretmendir. Antalya Emniyet Teşkilatı adına, yaşamımızın her anında yanımızda bulunan, ihtiyacımız olduğunda bizlere desteklerini esirgemeyen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar selam, sevgi ve saygılarımı sunarım."