ABT 15 Ekim'de perde açıyor

ABT 15 Ekim'de perde açıyor
ABT 15 Ekim'de perde açıyor
ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, yeni sezona 15 Ekim 2015 tarihinde "Tarla Kuşuydu Juliet" oyunuyla başlayacak.Antalya...

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, yeni sezona 15 Ekim 2015 tarihinde "Tarla Kuşuydu Juliet" oyunuyla başlayacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Ephraim Kishon tarafından yazılan oyunun yönetmenliğini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı Engin Alkan yapıyor.

Türkçe'ye Hale Kuntay tarafından çevrilen oyunda Romeo ve Juliet'in çığırından çıkmış evlilikleri bir komedi üçgeninde ele alınıyor. İntiharın eşiğinden döndükten sonra evlenen, bir de çocuk sahibi olan "kıdemli aşıklar" kimsenin öngöremediği bir hayat sürmeye başlar. Onların yaratıcısı Shakespeare ise bu duruma daha fazla dayanamaz,  mezarında ters döner ve olaylara müdahale etmek için Romeo ile Juliet'in evine gelir.

33'üncü kuruluş yılını kutlamaya hazırlanan Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, 2015-2016 sezonunun ilk yarısında 4 yetişkin ve 4 çocuk ve gençlik oyununu sahneye koyacak.