Adrasan Göleti çalışmaları devam ediyor

Adrasan Göleti çalışmaları devam ediyor
Adrasan Göleti çalışmaları devam ediyor
ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kumluca ilçesinde yapılan Adrasan Göleti'nde gövde dolgu çalışmasının devam ettiği bildirildi.DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay...

ANTALYA (AA) - Antalya'nın Kumluca ilçesinde yapılan Adrasan Göleti'nde gövde dolgu çalışmasının devam ettiği bildirildi.

DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, yaptığı açıklamada, Adrasan Göleti'nde devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla 6 bin dekar brüt  tarım alanının borulu sistemle modern şekilde sulanacağını belirtti.

Adrasan Göleti ve Sulama inşaatı çalışmalarının sorunsuz şekilde devam ettiği anlatan Özgür, gölette gövde sıyırma kazıları, kondüvi imalatı, memba batardosu, gövdenin oturacağı kısımda kontak ve konsolidasyon enjeksiyonu, plint eksenindeki ankraj demirleri ve ön batardo imalatının bitirildiğini kaydetti.

Gölette gövdede kaya dolgu ile plint eksenindeki plint beton imalat çalışmalarının devam ettiğini bildiren Özgür, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"DSİ Bölge Müdürlüğü olarak suyun petrol gibi bir paylaşım potası içine alındığı 21. yüzyılda çalışmalarımızı daha dikkatli yapıyoruz. Su kaynaklarını yerli yerinde kullanma, depolama ve gelecek neslimize daha güzel bir ülke bırakmak için devasa büyüklükte su yapıları yapmakta, ülkemizin ve vatandaşımızın istifadesine sunmaktayız. Çalışmalarda emeği geçen DSİ ve firma elemanlarımıza teşekkür ediyorum.''


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Tarım

  ,

  Modern

  ,

  petrol

  ,

  ülke

  ,

  firma