Adrasan sahilinde temizlik çalışması

Adrasan sahilinde temizlik çalışması
Adrasan sahilinde temizlik çalışması
- Kumluca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Adrasan sahilinde gerçekleştirilen temizlik çalışması, tatilciler ve bölge esnafından beğeni topladı

ANTALYA (AA) - Kumluca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Adrasan sahilinde temizlik çalışması yapıldı.

Kumluca'ya bağlı Adrasan Mahallesi sahilinde, belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen temizlik çalışması, tatilciler ve bölge esnafından beğeni topladı. Yaklaşık 2,5 kilometrelik sahilde gerçekleştirilen temizlik çalışmasında, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve diğer birimlerden yapılan personel desteğiyle yaklaşık 50 personel katıldı.

Çalışmalarda dalgalarla denizden çıkan ve tatilciler tarafından sahilde bırakılan çöpler toplandı. Bölgeye gelen tatilcilere rahatsızlık vermemek için sabah erken saatlerde başlayan temizlik çalışmasında, ekipler en çok yerlere atıla sigara izmaritlerini toplamada zorlandı.

Temizlik çalışmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Adrasanlı işletmeciler, geçmiş yıllara göre Adrasan sahilinde günlük ve genel temizlik yapıldığını, bunun da hem işletmeciler olarak kendilerini memnun ettiğini hem de bölgeye gelen tatilcilerin bölgeden memnun ayrıldıklarını belirtti.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da Adrasan, Olimpos ve diğer sahillerde belediye olarak rutin çalışmaları sürdürdüklerini, özellikle çevre temizliği konusunda çok hassas davrandıklarını söyledi.

Adrasan ve Olimpos sahillerinin dünyada ünlü olduğunu ifade eden Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Adrasan ve Olimpos'u, ilçemizin turizmde dünyaya açılan kapısı olarak görüyoruz. Buralarda ve özellikle de sahillerimizde belediye olarak her türlü çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Bu sahilleri tertemiz tutabilir, doğallığını bozmazsak gelecek nesillere bırakacağımız en güzel miras olacaktır. Ben sahillerimizin temiz tutulması konusunda, bölgemize gelen vatandaşlarımızdan da duyarlılık bekliyorum."