Adrasan sahilinde temizlik çalışması yapıldı

Adrasan sahilinde temizlik çalışması yapıldı
Adrasan sahilinde temizlik çalışması yapıldı
- Kumluca'da şiddetli yağış nedeniyle Adrasan sahilinde biriken çöpler, belediye ekiplerince temizlendi

ANTALYA (AA) -  Kumluca Belediyesi ekipleri, yaklaşık 2,5 kilometre uzunluğundaki Adrasan sahilinde temizlik çalışma yaptı.

Geçen hafta yaşanan şiddetli yağış ve olumsuz hava şartları nedeniyle Adrasan sahilinde çöp birikintileri oluştu. Belediye ekipleri yaklaşık  2,5 kilometre uzunluğundaki sahilde temizlik çalışması yaptı.  

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Adrasan'ın yılın dört mevsimi turizm yapmaya elverişli doğal bir turizm beldesi olduğunu ve bu bölgeye ayrı bir önem verdiklerini söyledi.

Geçen hafta aşırı yağışlarla hem sel sularının hem de dalgaların sahilde çöp birikintisi oluşturduğunu ifade eden Çetinkaya, bu çöplerin tekrar doğayı kirletmemesi için çalışma yaptıklarını kaydetti. 

Adrasan'ın Türkiye 'nin en temiz ve doğal sahillerinden olduğunu anlatan Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Bu sahilimizin korunması ve gelecek nesillere aktarılması adına belediye olarak elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Geçtiğimiz günlerde yaşanan doğal afette sahile biriken çöplerin temizliğini yaptık. Bu konuda vatandaşlarımızdan da çevremizin temiz tutulması konusunda duyarlılık bekliyorum."

Adrasan sahilinden toplanan çöplerin iş makineleriyle Kumluca katı atık depolama alanına götürülerek imha edildiği bildirildi. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  Turizm

  ,

  Belediye

  ,

  Hava

  ,