ADT bu sezon 5 yeni oyun sahneleyecek

ADT bu sezon 5 yeni oyun sahneleyecek
ADT bu sezon 5 yeni oyun sahneleyecek
- Antalya Devlet Tiyatrosu, yeni sezona "Üstat Moliere Evleniyor" isimli iki perdelik komediyle "merhaba" diyecek - Topluluk, bu sezon 5 yeni oyunu Antalyalı sanatseverlerle buluşturacak - ADT Müdürü Gürata: - "Oyunlarımızı geçen yıl 66 bin 990 kişi izledi. Bu yıl hedefimiz 80 bin seyirciye ulaşmak"

ANTALYA (AA) - Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT), "Üstat Moliere Evleniyor" isimli iki perdelik komediyle açacağı bu sezonda 5'i yeni 11 oyun sahneleyecek.

ADT Müdürü Selim Gürata, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezona bu akşam  Mehmet Murat İldan'ın yazdığı "Üstat Moliere Evleniyor" adlı komediyle başlayacaklarını söyledi.

İki perdelik oyunu, Erzurum Devlet Tiyatrosu sanatçılarından Gökhan Kocaoğlu'nun sahneye koyduğunu belirten Gürata, "Oyunun ismi 'Üstat Moliere Evleniyor' olmasına karşın yerli bir komedi. İlk kez Antalya'da dünya prömiyeri yapıyor. Sürprizli, güzel, eğlenceli ve neşeli bir oyun. Seyircilerimiz sezona iyi bir oyunla başlayacak" dedi.

Bu yıl repertuvarlarında yerli ve yabancı oyunlardan oluşan güzel eserler bulunduğunu ifade eden Gürata, şöyle konuştu:

"Bu yıl Barış Eren ve Hakan Çimenser gibi Ankara 'dan gelecek misafir rejisörlerimiz var. Onlarla dolu dolu bir sezon yapacağız. Bunun yanı sıra geçen yıldan 'Fare', 'Bir Daha Çal Sam', 'Vahşi Batı' ve 'Şaşkın Koca' oyunlarımız ile 'Güneydeki Orman' isimli çocuk oyunumuz seyirciyle buluşacak."

- ADT'den 5 yeni oyun

Bu yıl "Üstat Moliere Evleniyor"un dışında 4 yeni eserin daha prömiyerini yapacaklarını anlatan Gürata, toplamda 2'si çocuklara yönelik olmak üzere 11 oyun sahneleyeceklerini kaydetti.

Tiyatro seyircisinin bu yıl sahneye konulan bütün oyunları mutlaka izlemesi gerektiğini belirten Gürata, "Bu yılın repertuvarını hazırlarken birbirinden farklı türlerde oyunlar olması için önemli bir çalışma yaptık. Seyircimiz bu yıl sahneleyeceğimiz herhangi bir oyunu seyretmezse kendini eksik hissedecek. O yüzden bütün oyunlarımızı izlemelerini tavsiye ediyorum" dedi.

Gürata, geçen yıl oldukça iyi bir sezon geçirdiklerini, seyircilerin oyunları beğeniyle izlediğini, ilginin bu sene katlanarak artacağına inandığını dile getirdi.

Bu yıl parlak bir sezon geçirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Gürata, "Oyunlarımızı geçen yıl 66 bin 990 kişi izledi. Bu yıl hedefimiz 80 bin seyirciye ulaşmak" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Ankara

  ,

  Antalya

  ,

  Oyun

  ,

  Akşam

  ,

  Çocuk

  ,

  Komedi

  ,

  orman

  ,

  sezon

  ,

  batı

  ,

  dolu

  ,

  bu akşam