AESOB Başkanı Sevimçok:

AESOB Başkanı Sevimçok:
AESOB Başkanı Sevimçok:
- "Hükümetin kurulamaması nedeniyle oluşan ekonomik belirsizlikten dolayı esnaf ticari anlamda zarar görüyor"

ANTALYA (AA) - Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, hükümetin kurulamaması nedeniyle oluşan ekonomik belirsizlikten, esnafın ticari anlamda zarar gördüğünü bildirdi.

Sevimçok, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin kurulamaması nedeniyle piyasalarda belirsizlik yaşandığını ve bu durumunda ciddi oranda nakit para sıkıntısına yol açtığını kaydetti.

Türkiye 'nin seçim gündeminden sıyrılamadığını belirten Sevimçok, vatandaşın bu istikrarsız gidişat karşısında para harcamamaya özen gösterdiğini ve altın fiyatlarındaki dalgalanmadan ötürü de yastık altlarındaki altınlarını bozdurup, dolara yöneldiğine dikkati çekti.

Sevimçok, hükümetin kurulamamasının yatırımları da azalttığını savunarak, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Bunun akabinde son günlerde yaşanan terör olayları herkesi tedirgin ediyor. Hükümetin kurulamaması nedeniyle oluşan ekonomik belirsizlikten dolayı esnaf ticari anlamda zarar görüyor. Esnaf biran önce hükümetin kurulmasını istiyor. Erken seçim beklentisi ise ekonomiye zarar veriyor, esnaf ve tüccarın işleri kötü gidiyor. Türkiye'de yaşanan tüm bu kötü gidişat ve tedirginliklerin ortadan kaldırılabilmesi, güçlü bir hükümetin kurulmasına bağlıdır."