AESOB Başkanı Sevimçok:

AESOB Başkanı Sevimçok:
AESOB Başkanı Sevimçok:
- "Büyükşehir belediyesinin yapacağı ve esnaf yararına olacak bütün projeleri destekliyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Antalya Büyükşehir Belediyesinin, Şarampol Caddesi için yeni projeleri olduğunu belirterek, "Büyükşehir Belediyesinin yapacağı ve esnaf yararına olacak bütün projeleri destekliyoruz" dedi.

Sevimçok, yaptığı yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirmeye hazırlandığı Şarampol Caddesi ile ilgili projenin cadde esnafına can vereceğini ve esnafın yararına olacak her türlü projeyi destekleyeceklerini belirtti.

Şarampol Caddesi'nin halinin "içler acısı" olduğuna dikkati çeken Sevimçok, "Şarampol Caddesi Antalya'nın en önemli caddelerinden birisi ve bu önemli caddeyi yeniden canlandıracak her türlü projeye cadde esnafının da fikrinin alınması koşuluyla sıcak bakıyoruz. Büyükşehir Belediyesinin yapacağı ve esnaf yararına olacak bütün projeleri destekliyoruz" dedi.

Sevimçok, cadde üzerinde yapılacak olumlu çalışmaların oradaki ticareti canlandıracağını ve proje kapsamında Şarampol Caddesi'nin bir uçtan bir uca şehir mobilyalarıyla donatılması, görüntü kirliliğine yol açan tüm binaların da dış cephelerin değiştirilmesi fikrinin güzel bir düşünce olduğunu bildirdi.

Projenin hayata geçirilmesi konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ekibine güvendiklerinin altını çizen Başkan Sevimçok, ön çalışmaları tamamlanan projenin cadde esnafı ve sivil toplum kuruluşlarından da görüş alınmasının tüm belediyeler adına bundan sonra yapılacak olan çalışmalarda örnek olacağını kaydetti.