AESOB Başkanı Sevimçok, Kalekapısı esnafını ziyaret etti

AESOB Başkanı Sevimçok, Kalekapısı esnafını ziyaret etti
AESOB Başkanı Sevimçok, Kalekapısı esnafını ziyaret etti
ANTALYA (AA) - Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Kalekapısı'ndaki esnafını ziyaret etti.Sevimçok,...

ANTALYA (AA) - Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, Kalekapısı'ndaki esnafını ziyaret etti.

Sevimçok, Kalekapısı'ndaki Tek Kapılı ve İki Kapılı Han çarşılarını gezerek, bölgedeki esnafla sohbet etti. Sevimçok'un ziyaretine Kalekapısı Esnafları Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) Başkanı Hasan Kilit ile  AESOB Disiplin Kurulu Başkanı Yusuf Kurul, Antalya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Selahattin Çetin ve Antalya Tuhafiyeciler Mefruşatçılar Zücaciyeciler ve Hediyelik Eşya Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Derya Ergin de katıldı.

İki Kapılı Han Çarşısı ve çevresinin güzelleşmesi adına KALEDER nezdinde Başkan Hasan Kilit'e teşekkür eden Sevimçok, dernek başkanı Kilit'den de İki Kapılı Han çarşısında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Antalya çarşılarının güzelleştirilerek İki Kapılı Han gibi esnafla iç içe olan tarihi güzelliklerin korunması için AESOB olarak ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduklarını dile getiren Sevimçok, şehir merkezlerine beton yığını olan AVM'lerin yerine geleceğe kültürel bir miras olarak bırakılacak bu gibi tarih kokan ve içindekilerle nefes alarak yaşayan yeni çarşıların yapılması gerektiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Sohbet

  ,

  Tarih

  ,

  başkan

  ,

  esnaf