AK Parti Antalya İl Başkanlığının kaynaşma yemeği

AK Parti Antalya İl Başkanlığının kaynaşma yemeği
AK Parti Antalya İl Başkanlığının kaynaşma yemeği
- Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu: - "Bizim sorumluluğumuz sadece bu millet için değil. Tüm dünyaya ve insanlığa karşı sorumluluğumuz var"

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kaynaşma yemeğinde, 7 Haziran ve 1 Kasım'da milletvekili aday adayları bir araya geldi.

Partiden yapılan açıklamaya göre, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer'in ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, milletvekilleri, belediye başkanları ve parti yöneticileri hazır bulundu.

Çavuşoğlu, programdaki konuşmasında, yine ilk günkü aşkla milletin huzuruna çıktıklarını belirtti. 

Çok özeleştiri yaptıklarını anlatan Çavuşoğlu, "Nerede hata yaptık? Hangi konuda eksikliğimiz var? Teşkilat olarak masaya yatırdık. Hatalarımızı gidermeye çalışıyoruz. En önemlisi de o ilk gün çıktığımız aşk var ya, ona dönerek, 'Haydi Bismillah' diyoruz" ifadelerini kullandı. 

Çavuşoğlu, bu dönemde Türkiye 'nin sendeleme lüksü olmadığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Böyle bir süreçte ülkemizin başına neler geleceğini gördük. Bizden umut bekleyen Türkiye'de ve dünyadaki mazlumların nasıl hayal kırıklığına uğradığını biliyoruz çünkü AK Parti, 14 yılda sadece Türkiye'deki insanımızın değil, dünyanın dört bir yanındaki insanların özgüvenini artırdı. Bizim sorumluluğumuz sadece bu millet için değil. Tüm dünyaya ve insanlığa karşı sorumluluğumuz var." 

Konuşmasında her seçimin önemli olduğunu belirten İl Başkanı Sümer ise 1 Kasım seçimlerini "çok çok önemli" olarak nitelendirdi. 

Sümer, 13 yıldır devam eden istikrarlı sürece vurgu yaparak, "İstikrarın kaybolmasının ülkemize neler kaybettirdiğini gördük. Özellikle terör eylemlerinde birçok evladımızı şehit verdik. Şehrimizde de 5 kardeşimiz, alçakça saldırılar sonucu şehit oldu ancak Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve hükümetimiz çok güçlüdür. Bu terör belasının kökünü kazıyacağız" değerlendirmesinde bulundu.

 "Burada yemekte bulunan arkadaşlarımızla 7 Haziran sürecine başlamıştık" ifadesini kullanan Sümer, şöyle devam etti:

"1 Kasım sürecine de birlikte giriyoruz. Bu seçim sadece bizleri ilgilendiren bir seçim değil. Ülkemizin kaderini belirleyecek bir seçim olacak. Ülkemizin son dönemlerde yakaladığı istikrarın devam etmesi için yaşanan kargaşanın, gözyaşının durması için önemli bir seçim. İnşallah 1 Kasım'da tek başımıza iktidara gelip, ikinci yarıya kaldığımız yerden devam edeceğiz. Burada bulunan hiçbirimizin makam, mevki derdi yok. Niyetlerimiz halis. Ülkemize hizmet, tek düşüncemiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bu seçim sürecini en iyi şekilde geçirerek, Antalya'da tarihi bir zafere imza atalım."