AK Parti Antalya Milletvekili Köse:

AK Parti Antalya Milletvekili Köse:
AK Parti Antalya Milletvekili Köse:
- "Herkesin aklını başına alması, huzurlu ve güvenli bir Türkiye için çaba harcaması gerekir"

ANTALYA (AA) -  AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Türkiye 'de yaşanan terör olaylarını değerlendirerek, "Herkesin aklını başına alması, huzurlu ve güvenli bir Türkiye için çaba harcaması gerekir" dedi.

AK Parti İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Antalya Milletvekili Köse, Kepez ilçesinde Yeşiltepe, Fatih, Göçerler, Esentepe, Çamlıbel, Erenköy ve Kanal mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Köse, daha sonra, AK Parti mahalle temsilcileri ve yöneticileri ile buluşarak, seçim sonuçları ve sonraki süreçte izlenecek yol hakkında fikir alışverişinde bulundu. 

7 Haziran seçimlerinde AK Parti'nin elde ettiği sonucu değerlendiren Köse, "Antalya'da yüzde 37, Türkiye genelinde ise oyların yüzde 41'ini aldık. Bu rakamlar hiç de küçümsenecek oranlar değil. Ancak tek başımıza hükümeti kuracak sonucu elde edemedik. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu öncülüğünde koalisyon görüşmeleri devam ediyor. Bu görüşmelerden ülkemiz için en hayırlı sonucun çıkmasını temenni ediyorum" ifade etti 

- "Yarın seçim olacakmış gibi hazırlıklı olunmalı"

AK Parti'nin tüm teşkilatlarının seçime hazır olması gerektiğini belirten Köse, "Mahalle yöneticilerimiz, ilçe, il yöneticilerimiz yarın seçim olacakmış gibi hazırlıklı olunmalı. Bugüne kadar Antalya'da girdiğimiz her seçimde özverili bir şekilde çalışan mahalle temsilcilerimizin aynı duyarlılıkla olası bir seçimde görev yapacaklarına inanıyorum" diye konuştu.

Köse, son günlerde Türkiye'de yaşanan terör olaylarına da değinerek, Türkiye'de akan kanın durması ve annelerin ağlamaması için AK Parti'nin çözüm süreci adı altında attığı adımların bazıları tarafından yanlış anlaşıldığını kaydetti.

Kimsenin savaş çığırtkanlığı yapmaması gerektiğini belirten Köse, şöyle konuştu:

"Ülkemizdeki terör eylemleri karşısında devletimiz IŞİD ve PKK 'ya güvenlik operasyonları başlatmıştır. Bunlar, PKK'ya karşı başlatılmış, en geniş ve sonuç alınana kadar devam edecek bir operasyonlardır. Herkesin aklını başına alması, huzurlu ve güvenli bir Türkiye için çaba harcaması gerekir."