AK Parti Antalya Milletvekili Köse:

- "Koalisyon olmadığı takdirde vatandaşa tekrar gider, milletin iradesine başvururuz. Böyle bir durumda, inanıyorum ki 7 Haziran seçimlerinden daha fazla da oy alırız"

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, olası bir erken seçimde AK Parti'nin oylarını artıracağını kaydetti.

AK Parti il ve ilçe yöneticileriyle birlikte Kemer'e gelen Köse, bazı hasta ve yaşlıları evinde ziyaret etti. Ziyaretlerinin ardından AK Parti Kemer ilçe binasında partililer ve basın mensuplarıyla sohbet eden Köse, seçim sonrası ve yaşanan siyasi tablo ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Seçimde vatandaşların bir tercihte bulunduğunu ve AK Parti'nin koalisyon kurmasını istediğini kaydeden Köse, koalisyonla ilgili kapıyı tamamen kapatanlar olduğu gibi kendi partisinin koalisyon kurmayacağı siyasi partiler bulunduğunu ifade etti.

MHP ve CHP ile koalisyon görüşmelerinin başladığını anımsatan Köse, "Ancak MHP hiçbir şekilde koalisyonun içinde bulunmayacağını söyledi. Bunun için görüşmeler sadece CHP ile devam etti. Son kararı genel başkanlar verecek" dedi.

Vatandaşın kararına saygılı olduklarını ifade eden Köse, şu değerlendirmelerde bulundu:

"CHP veya MHP ile koalisyon yapabiliriz. Ancak 'Her ne pahasına olursa olsun koalisyon yapalım' gibi bir düşünce içerisinde değiliz. Koalisyon olmadığı takdirde vatandaşa tekrar gider, milletin iradesine başvururuz. Böyle bir durumda, inanıyorum ki 7 Haziran seçimlerinden daha fazla da oy alırız."

HDP'ye ciddi miktarda bir emanet oyun gittiğini, ancak seçimden sonra meydana gelen olayların HDP'nin gerçek yüzünü ortaya koyduğunu belirten Köse, "Vatan evlatları şehit oluyor, HDP yetkilileri lanet okuyamıyor. Bu tavırlardan dolayı HDP'ye emanet oy verenlerin rahatsız olduklarını ve oyların geri döneceği kanaatindeyim" açıklamasında bulundu.