AK Parti Antalya Milletvekillerinden esnaf ziyareti

AK Parti Antalya Milletvekillerinden esnaf ziyareti
AK Parti Antalya Milletvekillerinden esnaf ziyareti
ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya Milletvekilleri, Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi üyelerini ziyaret etti.AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa...

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya Milletvekilleri, Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi üyelerini ziyaret etti.

AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Hüseyin Samani ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi üyeleriyle bir araya geldi. 

Kooperatif Başkanı Muhammed Demirtop, ziyarette ulaşım esnafı olarak geçmişten bu yana bazı sorunlar yaşadıklarını belirterek, bu sorunların bir kısmına çözüm bulunurken, bir kısmının ise devam ettiğine kaydetti. 

Eski araçlarla Antalya halkına hizmet etmenin mümkün olmadığını, yenileyecekleri araçlarla hizmet kalitesini artıracaklarını belirten Demirtop, ayrıca adaletsizlik olarak nitelediği ring sistemine düzenleme yapılmasını talep etti.

Milletvekili Hüseyin Samani de geçmişten bu yana ulaşım sistemiyle ilgili sorunların devam ettiğini kaydederek, "Antalya büyüdü, araç sayısı arttı. Bazen sadece siyasi nedenlerle araç sayıları arttı. 2004 yılında Menderes Türel Büyükşehir Belediye Başkanı olunca özellikle sizlerin korsan diye tabir ettiğiniz ulaşım araçlarla mücadele ettik, çok sıkıntılar çekmemize rağmen çözdük" dedi.

Türel'in ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine gelen CHP 'li Mustafa Akaydın'ın ulaşım sisteminde kullanılan mevcut kart sistemini iptal ettiğini ve yeni bir sistem getirdiğini hatırlatan Samani, yeni sistemin de ucube olduğunu belirtti.

Samani, Belediye Başkanı Türel'in Akaydın gibi halka ve belediyeye bedel ödetmeden bu sistemi usulüne uygun iptal ettiğini ve yenisini kurmak için adım attığını kaydetti.

- Ring yerine havuz sistemi

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ise, ulaşım sektöründe yaşanan sorunlara bildiklerini, esnafın kendi içerisinde farklı gruplara ayrılmış olmasından dolayı sorunun pek çok boyutu olduğuna ileri sürdü.

 Ulaşımla ilgili esnaf kadar vatandaşın da sıkıntı ve taleplerinin olduğunu vurgulayan Köse, "Talepleri azami şekilde karşılamak için Büyükşehir Belediyesi zaten çalışıyor. Biz de çözüm noktasında gayret gösteriyor ve milletvekilleri olarak köprü vazifesi yapıyoruz. Ancak bunu  yaparken de adaletli olmak ve her plaka sahibine eşit davranarak, haklarını korumaya çalışıyoruz" dedi. 

Köse, ring sistemiyle ilgili taleplerin çözümü noktasında Büyükşehir Belediyesi'nin havuz sistemi üzerinde çalıştığını belirterek, çözümün hayata geçirilmeden önce mutlaka bir referandum ile ulaşım esnafına da sorulacağını ifade etti.