AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "İnşallah bu bayram ülkemizde terörün bitmesine vesile olur, Suriye'de, Irak'ta ve dünyada zulmün, gözyaşının bitmesine vesile olur" - "Avrupa'nın değişik şehirlerinde, gerekse Avrupa'ya gitmek için yollarda zor durumda olan göçmen kardeşlerimizin de bayramını kutluyorum"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "İnşallah bu bayram ülkemizde terörün bitmesine vesile olur" dedi.

Çavuşoğlu, bayram namazını Antalya'nın Gazipaşa ilçesindeki Dr. M. Fahri Leylek Hal Cami'nde kıldı. Cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaşan Çavuşoğlu, ardından AK Parti İlçe Teşkilatına geçti.

Burada partililerle bir araya gelen ve bayramlarını kutlayan Çavuşoğlu, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda Gazipaşa Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşmaya katıldı. Vatandaşlarla bayramlaşan Çavuşoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, hemşehrilerinin ve Türk milletinin bayramını gönülden tebrik ettiğini dile getirdi.

Kurban Bayramı'nın barışa ve huzura vesile olmasını dileyen Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"İnşallah bu bayram ülkemizde terörün bitmesine vesile olur, Suriye'de, Irak'ta ve dünyada zulmün, gözyaşının bitmesine vesile olur. Özellikle de gerek Avrupa 'nın değişik şehirlerinde, gerekse Avrupa'ya gitmek için yollarda zor durumda olan göçmen kardeşlerimizin de bayramını kutluyorum. Rabbim inşallah onların bir gün huzur içinde, güven içinde evlerine dönmelerini nasip eder.  Bu vesileyle tüm İslam dünyasının da bayramını tebrik ediyorum."

Çavuşoğlu, daha sonra Gazipaşa'dan ayrıldı.