AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Allah'ın izniyle bu terörü bitireceğiz. Ya silahı betona gömecekler ya da sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğiz. Öyle veya böyle terörü ülkemizden temizleyeceğiz, bunda kararlıyız" - "Her zamankinden daha fazla çalışacağız. Çünkü tek başına iktidar Türkiye'nin olmazsa olmazı"

ANTALYA (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Allah'ın izniyle bu terörü bitireceğiz. Ya silahı betona gömecekler ya da sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğiz. Öyle veya böyle terörü ülkemizden temizleyeceğiz, bunda kararlıyız" dedi.

Kurban Bayramı'nın ikinci gününde Antalya'nın Serik ilçesine gelen Çavuşoğlu, Mardin'in Midyat ilçesinde 1 Ağustos'ta şehit düşen Jandarma Komando Er Barış Akkabak'ın Kozan Mahallesi'ndeki dedesi Ramazan Akkabak'ı ziyaret etti.

Akkabak ailesinin bayramını kutlayan Çavuşoğlu, aileyle yakından ilgilenerek, daha önce tedavisi için makam aracıyla hastaneye götürdüğü şehidin dedesi Ramazan Akkabak'ın göz tedavisi hakkında bilgi aldı.

Daha sonra AK Parti Serik İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Çavuşoğlu, vatandaşlarla bayramlaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun selamlarını getirdiğini aktaran Çavuşoğlu, "Şehidimizin dedesi ve ninesini ziyaret ettik. Kendisiyle her vesileyle görüşüyoruz. Dün de Alanya'daki şehitlerimizin yakınlarını ziyaret ettik. Manavgat'taki şehidimizin de ailesini ziyaret ettik, onlara da vefamızı gösterdik" dedi.

Çavuşoğlu, terörü bitireceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Allah'ın izniyle bu terörü bitireceğiz. Ya silahı betona gömecekler ya da sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğiz. Öyle veya böyle terörü ülkemizden temizleyeceğiz, bunda kararlıyız. Biz her türlü iyi niyetli girişimlerde bulunduk. Milli birlik, beraberlik, kardeşlik projesi adı altında, daha sonra çözüm sürecine giden süreçte her türlü samimi gayreti gösterdik. Tabii ki Kürt kökenli vatandaşlarımız ile  PKK arasında ayrımı yapıyoruz ve teröre destek vermeyen herkes bizim kardeşimizdir. Teröre bulaşan ve teröre destek veren herkesle de mücadelemizi sürdürürüz."

- "Milletimizin mesajını aldık"

Kürt vatandaşları terör baskısından, zulümden, ?PKK'nın her türlü baskısından kurtaracaklarını  ifade ederek, daha iyi günlere gideceklerini vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Bugün bayramı kutluyoruz. Bayramdan hemen sonra 1 Kasım seçimleri için de tekrar yollara koyulacağız. Her zaman olduğu gibi daha çok çalışacağız. Her zamankinden daha fazla çalışacağız. Çünkü tek başına iktidar Türkiye'nin olmazsa olmazı. Koalisyon çalışmalarında ortaya bir koalisyon çıkmadı. Samimi gayretler sarf ettik, milletimizin mesajını aldık."

Boşluktan faydalanmaya çalışanların Türkiye'nin aleyhinde nasıl kampanyalar ve terör faaliyetlerinde bulunduğunu herkesin gördüğünü bildiren Çavuşoğlu, her zamankinden daha güçlü olmak gerektiğini belirtti. 

Çavuşoğlu, dünyanın neresinde mazlum varsa onların yanında durduklarını hatırlatarak, Türkiye ve kurumlarının nerede bir mazlum Müslüman varsa, kurban kesememiş birisi varsa, onun yanında olduğunu kaydetti.

Mevlüt Çavuşoğlu, ayrıca şehit piyade sözleşmeli er Uğur Yıldız ile şehit polis memuru Serkan Çölkesen'in ailelerini de Manavgat ve Muratpaşa ilçelerindeki evlerinde ziyaret etti.