AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz ve terörü bitireceğiz. Ya onlar silahlarını betona gömecek ya da biz temizleyeceğiz" - "Birileri işe 'Ya Bismillah' diyerek başlamamızdan rahatsız oldu. Bundan huzursuz oldular. Neden korkuyorsunuz? Besmeleden mi yoksa AK Parti'den mi korkuyorsunuz?"

ANTALYA (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt ?Çavuşoğlu, sonuna kadar mücadele ederek terörü bitireceklerini ifade ederek, "Ya onlar silahlarını betona gömecek ya da biz temizleyeceğiz" dedi.

Antalya'da temaslarını sürdüren Çavuşoğlu, AK Parti İl Başkanlığı önünde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Kurban Bayramı'na ilişkin videolu görüntüsünün izlenmesinin ardından Çavuşoğlu, AK Parti Antalya milletvekilleri ve adayları ile partililer, tek tek tokalaşarak, bayramlaştı.

Burada bir konuşma yapan Çavuşoğlu, birlik, beraberlik ve huzur içerisinde nice bayramlar geçirilmesini temenni etti.

Kurban Bayramı'nı bu yıl coşkuyla kutlayamadıklarını anlatan Çavuşoğlu, dün Mina'da izdihamdan dolayı bine yakın Müslümanın hayatını kaybettiğini anımsatarak, tüm Müslümanlara başsağlığı diledi.

Bu sene Mekke'de ikinci kazanın yaşandığına dikkati çeken Çavuşoğlu, daha önceki vinç kazasında da aralarında Türk vatandaşlarının bulunduğu kişilerin hayatını kaybettiğini belirtti.

Çavuşoğlu, "Dünyamız zor bir sınavdan geçiyor. En fazla etkilenen de mazlumlar, kimsesi olmayanlar, evi olmayanlar, barkı olmayanlar. İşte bugün Türkiye 'nin etrafında ve Türkiye'nin sınırlarında insanlar daha böyle güvenilir, daha ekmek aş bulacakları yerler aramak için yollara düşmüş. Kadınlar, çocuklar, erkekler, gençler, yaşlılar" diye konuştu.

Bugün terörün dünyanın her yerinde giderek güçlendiğini ifade eden Çavuşoğlu, "İnşallah bu bayram, dünyada huzurun, barışın, istikrarın da gelmesine vesile olur" dedi.

Türkiye'nin dünyanın her yerindeki mazlumların yanında olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Biz bugüne kadar çok sınavlar geçtik, Allah'a şükür hepsinden daha güçlü olarak çıktık. Bu sınavlardan da daha güçlenerek çıkacağız, bundan emin olun. Terörse, terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz ve terörü bitireceğiz. Ya onlar silahlarını betona gömecek ya da biz temizleyeceğiz. Bugün kararlılıkla Türkiye'nin her yerinde, yani o terörün olduğu şehirlerde güvenlik güçlerimiz kararlı bir şekilde operasyonları devam ettiriyor."

- "1 Kasım'a hazırız"

Çavuşoğlu, 1 Kasım seçimlerine kadar yapacakları çalışmaları partililerle birlikte değerlendireceklerini belirterek, "1 Kasım'a hazırız, kadrolarımızla hazırız, teşkilatlarımızla hazırız, gençlerimizle hazırız, kadınlarımız, sandık görevlilerimizle hazırız" ifadesini kullandı.

Her seçimde Antalya'da başarılı olduklarını dile getiren Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Bu başarı bizi tatmin etmedi, hepimiz 'Daha fazla çalışsaydık' dedik. İşte şimdi fırsat geldi. Biz yorulmayı bilmeyiz, durmayı bilmeyiz, memleketimize olan aşkımız bitmez. İlk günkü aşkla 'Ya Bismillah' dedik, yola çıktık. Birileri bundan rahatsız oldu, olsunlar. Birileri işe 'Ya Bismillah' diyerek başlamamızdan rahatsız oldu. Bundan huzursuz oldular. Neden korkuyorsunuz? Besmeleden mi korkuyorsunuz yoksa AK Parti'den mi korkuyorsunuz? Yoksa AK Parti'nin kadrolarından mı korkuyorsunuz? Biz sadece seçim zamanı değil, bu seçim öncesi de 1 Kasım'a kadar 'Ya Bismillah' diyeceğiz, kimse de bizi 'Ya Bismillah' demekten durduramaz, alıkoyamaz."