AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Koalisyon kurulmadığı için içeriden ve dışarıdan hemen Türkiye karşıtları, düşmanları ortaya çıkmış olabilir, biz bunun üstesinden geliriz, dik duruşa devam edeceğiz" - "Terörün de üstesinden geleceğiz, inşallah her türlü tehditle de baş edeceğiz. Son 14 yılda Türkiye nereden nereye geldi, bu kazanımlarımızı kaybedemeyiz"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Koalisyon kurulmadığı için içeriden ve dışarıdan Türkiye karşıtları ve düşmanları ortaya çıkmış olabilir, biz bunun üstesinden geliriz, dik duruşa devam edeceğiz" dedi.

Çavuşoğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik ve AK Parti Antalya milletvekili adayı İbrahim Aydın ile Alanya'nın Demirtaş, Kargıcak, Mahmutlar, Kestel, Oba Tosmur ve Çıplaklı mahallelerinde partinin teşkilat üyeleriyle bayramlaştı.

Ziyaretlerde konuşan Çavuşoğlu, bir seçim arifesine girildiğini ve 1 Kasım'da milletvekili seçimi yapılacağını hatırlatarak, seçim sürecinde Alanyalı hemşehrilerinin yine kendilerine büyük destek vereceklerine inandığını belirtti.

Bugüne kadar Alanyalılardan büyük destek aldıklarını, bunun karşılığında kendilerinin de bölgeye güzel hizmetler yaptıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, Türkiye'de iki üniversitesi olan tek ilçenin Alanya olduğunu ifade etti.

Gazipaşa Havalimanı'nın da bölgeye çok fayda sağladığını anlatan Çavuşoğlu, önümüzdeki 5 yıl için üniversitelerin yararının da da görüleceğini kaydetti.

Çavuşoğlu, yapılması gereken daha çok hizmetin bulunduğunu belirterek, Alanya ve Gazipaşa'nın duble yollarla Mersin'e bağlanacağını, ayrıca Gazipaşa Havalimanı'na hızlı trenin de getirileceğini bildirdi.

-  "Ülkemizi hedeflerine ulaştıracağız"

Çavuşoğlu, 7 Haziran seçimlerinin ardından karamsarlığa düşmediğini vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Koalisyon kurulmadığı için içeriden ve dışarıdan hemen Türkiye karşıtları, düşmanları ortaya çıkmış olabilir. Biz bunun üstesinden geliriz, dik duruşa devam edeceğiz. Terörün de üstesinden geleceğiz. İnşallah her türlü tehditle de baş edeceğiz. Daha da önemlisi, ülkemizi hedeflerine ulaştıracağız. Son 14 yılda Türkiye nereden nereye geldi, bu kazanımlarımızı kaybedemeyiz ama bunun üzerine yeni kazanımları da ortaya koymamız lazım. Hedeflerimize ulaşmamız ve çok daha güçlü olmamız lazım."

Çavuşoğlu, Türkiye'nin güçlü bir ülke olarak dünyanın her yerindeki mazluma el uzattığını, Kızılay'dan Diyanet'e kadar tüm kurumlarıyla mazlumların yanında olduğunu aktardı.

- "Etnik kimliğimize bakmadan birbirimize sarılalım"

AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik de vatan uğruna canlarını feda eden şehitleri rahmetle andığını belirterek, "Hükümetimiz terörle kararlı bir şekilde mücadele ediyor. Bu bayram birlik ve beraberliğimizi en fazla göstermemiz gereken bayram. Etnik kimliğimize bakmadan birbirimize sarılalım" dedi.