AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Hiçbir güç bizi inandığımız yoldan çeviremez. PKK'dan en çok zulmü Kürt vatandaşlarımız çekiyor. Şimdi o kardeşlerimiz PKK zulmü bitsin istiyorlar"

ANTALYA (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "Hiçbir güç, bizi inandığımız yoldan çeviremez. PKK 'dan en çok zulmü Kürt vatandaşlarımız çekiyor. Şimdi o kardeşlerimiz PKK zulmü bitsin istiyorlar" dedi.

Çavuşoğlu, Alanya'da kuruluşundan itibaren görev almış yöneticilerle partisinin ilçe başkanlığında bir araya geldi.

Yola çıkarken ilk günkü aşkla "Haydi Bismillah" dediklerini belirterek, partililerin, AK Parti'nin kurulduğu ilk günden bu yana çok çalıştığına  işaret eden Çavuşoğlu, "Hepinize gönülden teşekkür ediyorum. Bize hep destek verdiniz biz de en iyisini yaparak sizleri mahcup etmemeye, içeride ve dışarıda sizleri en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Yine sizlerin hizmetkarı olarak buradayız" diye konuştu.

Türkiye 'nin hedeflerine ulaşması için el ele yürüyeceklerini anlatan Çavuşoğlu, 2001 ruhu ile hareket edeceklerini bildirdi.

AK Parti'nin "Türkiye'nin çimentosu" olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "Sizler de bu partinin güvencesisiniz. Bu dava sizlerin omuzlarında yükseldi. Bundan sonra da sizlerin çalışmaları ile el ele birlikte yürüyeceğiz" dedi.

- " Kitap yazılacak başarı örneği"

AK Parti iktidarları döneminde Türkiye'de büyük yatırımlar yapıldığını, Alanya ve Antalya'ya da bu yatırımların yansıdığını vurgulayan Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"Gazipaşa Havaalanı, bizden önce başlayan bir sevdaydı ama kısa sürede umutların tükendiği bir proje oldu. Cihazlar söküldü, hayvanların otladığı bir hale geldi. Biz omuz omuza verdik, amansız bir mücadele örneği gösterdik. Dünyada coğrafi olarak Gazipaşa'ya benzer havaalanlarını inceledik. Sadece devletin uzmanlarını değil, bağımsız uzmanları da getirdik. Kitap yazılacak bir mücadele ve başarı örneği ama bu başarı hepimizin başarısı, hepimizin mücadelesi ile geldi. Şimdi o havaalanı çalışıyor ve ilçemize büyük katkı sağlıyor."

Mahmutlar-Kestel yolunu göreve başladıkları yıllarda büyük bir proje olarak kabul ettiklerini belirten Çavuşoğlu, "Ama şimdi o kadar projeler yaptık ki o yoldan çok daha iyi yollarımız oldu. Alanya hep ilklerin ilçesi oldu. Bakın Alanya'da iki üniversite var. Biri devlet, birisi de vakıf üniversitesi. Bir ilçeye ilk devlet ve ilk vakıf üniversitesinin yapıldığı ilçe Alanya oldu"  diye konuştu.

- "Hiçbir güç bizi inandığımız yoldan çeviremez"

Son dönemlerde artan terör olayları ve verilen mücadele hakkında da  değerlendirmelerde bulunan Mevlüt Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Hiçbir güç bizi inandığımız yoldan çeviremez. PKK'dan en çok zulmü Kürt vatandaşlarımız çekiyor. Şimdi o kardeşlerimiz PKK zulmü bitsin istiyorlar. Kürt kardeşlerimiz özgürlüğü bizimle yaşadı."

Çavuşoğlu, toplantıya katılan AK Parti Milletvekili Adayı İbrahim Aydın'ı bu kez Ankara'ya götürmeye kararlı olduklarını kaydetti.