AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Birlik beraberlik içinde olduğumuz zaman, omuz omuza verdiğimiz zaman yapamayacağımız hizmet yoktur"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu,  "Birlik beraberlik içinde olduğumuz zaman, omuz omuza verdiğimiz zaman yapamayacağımız hizmet yoktur" dedi.

Çavuşoğlu, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Antalya'nın Akseki ilçesine geldi. AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ile Akseki Belediyesi'ni ziyaret eden Çavuşoğlu, burada muhtarlar ve partililerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Akseki'de olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Çavuşoğlu, gittikleri her yerde sevgi ve coşkuyla karşılandıklarını anlattı. Yapacakları hizmetleri samimi şekilde halka anlattıklarını belirten Çavuşoğlu, "Birlik beraberlik içinde olduğumuz zaman, omuz omuza verdiğimiz zaman yapamayacağımız hizmet yoktur" dedi.

Tüm dünyanın dikkatinin Antalya üzerinde olduğunu belirten Çavuşoğlu, dünyanın en zengin 20 ülkesinin devlet başkanlarının kasım ayında Antalya'da olacağına işaret etti. EXPO'nun da gelecek yıl Antalya'da düzenleneceğini hatırlatan Çavuşoğlu, "Tüm dünya Antalya'yı konuşuyor" dedi.

 

- "Hizmet yapmaya devam ediyoruz"

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in seçildiğinde verdiği sözleri yerine getirdiğini ve ilçenin içme suyu sorununu çözdüğünü kaydeden Çavuşoğlu, "Vatandaşımız seçim zamanında hangi partinin hizmet yapacağını, hangi partiye oy vereceğini bilir ve oyunu verir. Ama biz seçildiğimiz günden bu tarafa hizmet yapmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

Akdeniz Üniversitesi Akseki Meslek Yüksekokulunun Alanya'da yeni kurulan Alaaddin Keykubat Üniversitesine bağlandığını vurgulayan Çavuşoğlu, yüksekokulu güçlendireceklerini bildirdi. Akseki'ye kadrolu öğretim üyelerinin de gönderileceğini belirten Çavuşoğlu, okulda ayrıca ek bölümlerin açılacağını ifade etti.

Akseki'nin bir cazibe merkezi olmaya başladığını belirten Çavuşoğlu, "Su sorunu yok. Diğer hizmetler de geliyor. Şimdi TOKİ'ye de başlanıyor. Yerinde incelemeleri başladı. TOKİ'yi buraya getirip sosyal konutları da yapacağız. Mimarisini ise Akseki mimarisi olarak yapacağız" dedi.

Kayak merkezindeki çalışmaların sona geldiğini vurgulayan Çavuşoğlu, proje için bürokratik engelleri aştıklarını söyledi. Alacabel'e de tünel yapılacağını kaydeden Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"İhalesi yapıldı. Beydiğin tarafının da tünel ihalesi yapıldı. Hem Beyşehir'den hem Seydişehir'den Manavgat tarafına giderken emin yollardan gidilecek. Kar görmeyecek. Daha önce 5 kilometre olan proje 7,5 kilometreye çıktı. 14 bin 300 metre tünel yapılacak. İhalesini yaptık. Seydişehir'den Alanya-Antalya yoluna kadar 3 gidiş, 3 geliş duble yol olacak. Yazın bu yol Türkiye 'nin en yoğun yollarından bir tanesi. Kazalar oluyor, üzülüyoruz. Hızlı tren projesi ile Akseki'ye ulaşım daha kolay olacak. İnşallah burası cazibe merkezi olacak."

- "Milletimiz hizmetlerin en iyisine layık"

Çavuşoğlu, salondakilere şöyle seslendi:

"Siz üzerinize düşeni her zaman fazlasıyla yapıyorsunuz. Her zaman bizim başımızı dik tutuyorsunuz. Göğsümüzü kabartıyorsunuz. Ankara 'ya güçlü gönderiyorsunuz. Bu partiye ve bu teşkilata, hizmet kervanına girerek gönüllük esasına göre çalışıyorsunuz. Bu davanın ve Türkiye'nin son 15 yılının gizli kahramanları sizlersiniz. Bunu gönülden söylüyorum ve bu seçimde de üzerinize düşen görevi fazlasıyla yapacağınızdan hiç şüphem yok. Bu seçimin ne kadar önemli olduğunu, istikrarın ve belirsizliğin ya da belirsizliğin giderilmesinin Türkiye'nin geleceği bakımından önemli olduğunu, Türkiye'nin hedeflerini ve bizim hedeflerimizi zaten hepinizi biliyorsunuz. O yüzden üzerinize düşeni her zamankinden fazla yapacaksınız. Antalya'mızın her yerini kalkındıracağız. Bizim milletimiz hizmetlerin en iyisine layıktır."

Çavuşoğlu, daha sonra Akseki Merkez Cami'nde cuma namazını kaldı.