AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "(Hükümetin kurulmadığı dönemde) İçeriden ve dışarıdan çakallar ortaya çıktı, dişlerini göstermeye başladılar. Biz o dişleri sökmesini biliriz" - "Üçüncü köprüyü de yapıyoruz, ismini de atamızın, Yavuz Sultan Selim'in ismini koyuyoruz" - "Antalya'ya üçüncü havalimanını batıya yapacağız, bu konuda çok titiz çalışmalar sürüyor"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, hükümetin kurulmadığı dönemde Türkiye 'nin zayıflamasını isteyenlerin algı operasyonu yapmaya başladığını belirterek, "İçeriden ve dışarıdan çakallar ortaya çıktı, dişlerini göstermeye başladılar. Biz o dişleri sökmesini biliriz" dedi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde (AESOB) yapılan Antalya Servis Aracı İşletmecileri Odası'nın toplantısına katılan Çavuşoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kasım ayında Antalya'da yapılacak G-20 Liderler Zirvesi nedeniyle kentte hummalı bir çalışma yürütüldüğünü vurgulayan Çavuşoğlu, ABD'den Arjantin'e, Güney Afrika'dan Almanya'ya, İngiltere'den Japonya'ya dünyanın en zengin 20 ülkesinin liderlerinin Antalya'da buluşacağını söyledi.

Türkiye'nin 81 ili içinde Antalya'nın seçilmesinin bir nedeni olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, "Çünkü Antalya güzel, güçlü, güvenilir bir şehir. Antalya'nın çok güçlü bir lobisi var, dünyanın tanıdığı bir şehir" diye konuştu.

Turizm ve diplomasinin ardından Antalya'ın sporun da merkezi durumuna geldiğini ifade eden Çavuşoğlu, Antalya'ya yapılan stat ve hemen yanındaki çok amaçlı spor salonunun toplam 200 milyon liraya mal olduğunu bildirdi.

Antalya'nın aynı zamanda bir eğitim şehri olması için çalıştıklarını anlatan Çavuşoğlu, ikisi Alanya'da olmak üzere kentte halen 5 üniversite bulunduğunu, ileride üniversite sayısının 10'a çıkartılmasının hedeflendiğini söyledi.

- Üçüncü havalimanı batıya

Gazipaşa'dan Kaş'a Antalya'nın bir ucundan bir ucuna kesintisiz ulaşım için ciddi yatırımlar yapıldığını belirten Çavuşoğlu, üçüncü havalimanının kentin batı kısmına yapılacağını açıkladı. Çavuşoğlu, "Antalya'nın batısında üç noktada titiz çalışmalar sürüyor, üçüncü havalimanına batıya yapıyoruz" dedi.

Antalya'dan, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Kars'a kadar hızlı trenle ulaşılacağını dile getiren Çavuşoğlu, "Kars'tan Tiflis, Bakü, Taşkent, Çin'e kadar tren yoluyla Türkiye'yi bağlayacağız" diye konuştu.

Çavuşoğlu, bugüne kadar Antalya'ya 20 milyar liralık yatırım yapıldığını, önümüzdeki süreçte bunun çok daha fazlasının yapılacağını kaydetti.

- Gübrede, yemde sıfır KDV

AK Parti'nin seçim beyannamesi hakkında da bilgi veren Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu, yeni hükümet döneminde çiftçinin en büyük şikayetlerinden yemde ve gübrede KDV'yi sıfıra indireceklerini açıkladı.

Serasını modernize edecek çitçiye sıfır faizle kredi verileceğini ifade eden Çavuşoğlu, AK Parti'nin çiftçinin, esnafın, öğrencinin, gençlerin, emeklinin, kadının yanında olacağını, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının doğduğu günden öldüğü güne devleti yanında hissedeceğini söyledi.

Gençlere, yeni girişimcilere, kadın girişimcilere verilecek destekler hakkında da bilgi veren Çavuşoğlu, çalışmaya devam eden emeklilerin maaşından yapılan kesintinin kaldırılacağını vurguladı. Çavuşoğlu, "Bundan sonra emeklinin maaşından kesinti olmayacak, bir de yıllık 13'üncü maaş, yani bin 200 lira vereceğiz" dedi.

- "Biz o dişleri sökmesini biliriz"

İstanbul 'un iki yakasını birleştirmek için boğazın altını "delik deşik" yaptıklarını, şimdi üçüncü boğaz köprünün de inşa edildiği hatırlatan Çavuşoğlu, "Üçüncü köprüyü de yapıyoruz, ismini de atamızın, Yavuz Sultan Selim'in ismini koyuyoruz" diye konuştu.

Hükümetin kurulmadığı dönemde bir yönetim boşluğu bırakılmadığını, ama dışarıdan algı operasyonu yapanların, Türkiye'nin zayıflamasını isteyenlerin bulunduğunu ifade eden Çavuşoğlu, "İçeriden ve dışarıdan çakallar ortaya çıktı, dişlerini göstermeye başladılar. Biz o dişleri sökmesini biliriz" dedi.

Çavuşoğlu, terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edileceğini, dışarıdan gelen tehditlere karşı gerekli cevabın verileceğini sözlerine ekledi.