AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Kimse Türkiye'nin güvenliğine, bekasına göz dikemez. 'Kurt, çakal puslu havayı sever' derler. Kimse bu fırsattan yararlanarak, çok özür dileyerek söylüyorum, çakal gibi dişlerini gösteremez. Biz de o dişleri sökmesini biliriz"

ANTALYA (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt ?Çavuşoğlu, "Kimse Türkiye 'nin güvenliğine, bekasına göz dikemez. 'Kurt, çakal puslu havayı sever' derler. Kimse bu fırsattan yararlanarak, çok özür dileyerek söylüyorum, çakal gibi dişlerini gösteremez. Biz de o dişleri sökmesini biliriz" dedi.

Bazı temaslarda bulunmak üzere Antalya'nın Kaş ilçesine gelen Çavuşoğlu, ilçede diyaliz merkezi açtıklarını, tedavileri yerlerinde verdiklerini belirtti.

Sağlık alanında yapılan yatırımları anlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Sağlıkla ilgili tüm Türkiye'de çığırlar açtık. Bugün her insanımız birinci sınıf insan gibi, her vatandaşımız sağlık hizmetini alabiliyor. Eskiden öyle değildi. Eskiden ikinci sınıf insan vardı, üçüncü sınıf insan, bir de elit insan vardı. Onlar özel hastanelere ve tıp fakültelerine giderdi ama benim vatandaşım gidemiyordu. Çiftçim, köylüm, memurum gidemiyordu, işçim hiç gidemiyordu. Bunları kaldırdık, herkes insandır herkes de en iyi yerde, en iyi tedaviyi almayı hak ediyor."

Kepez ilçesinde Türkiye'nin ilk akıllı hastanesini en kısa zamanda hizmete açacaklarına değinen Çavuşoğlu, bunun yanında okullar da yaptıklarını, önemli okulları bölgelere kazandırdıklarını belirtti.

Çavuşoğlu, yolları kısalttıklarını, iyileştirdiklerini, ilçeler ve şehirler arasında duble yollar yaparak, hizmete açtıklarını vurguladı. Tren yollarıyla da Türkiye'yi bağlayacaklarını ifade eden Çavuşoğlu, Londra'dan Pekin'e kadar güzergahların hepsinin merkezinin Türkiye olacağını söyledi.

 Çavuşoğlu, gençlere çok müjdeleri, çiftçiye, esnafa da önemli desteklerinin olduğunu, kadınlara çocuk parası verdiklerini ifade etti.

Maaşları her geçen yıl iyileştirdiklerini vurgulayan Çavuşoğlu, Türkiye'nin her yerinde kentsel dönüşümü sağladıklarını, kentlerin dönüştüğünü belirtti.

Kınık Mahallesi'nde iki dönem muhtarlık yapan Huriye Kabakçı, Çavuşoğlu'nun konuşması sırasında, eşinin çok yaşlandığını belirterek yardım istedi.

- "İnsanımıza dokunmamız lazım"

Daha sonra Çavdır Mahallesi'ne geçen Çavuşoğlu, mahalle meydanında vatandaşlarla bir araya geldi.

Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Hazırladığımız büyük projeler önemli ama insanımızı da yalnız bırakmamamız lazım. Yani insanımıza dokunmamız lazım, yaptığımız yardımlar, devletin şefkat eli insanımızın üzerinde, yanında olmalı, işte bunu yapmaya çalışıyoruz" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin bugün en büyük avantajlarından birinin genç nüfus olduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, "Bir milletin büyüklüğünün en önemli göstergelerinden bir tanesini de nüfusu ve genç nüfusudur. Bu nüfus artış trendini düşürürsek ya da artırmazsak 20 sene sonra biz de yaşlanmış ülke sınıfına gireriz, bugün Avrupa ülkelerinde olduğu gibi" diye konuştu.

Gençlere iş imkanları sağladıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, sağlayacakları sınırsız ve ücretsiz internet sayesinde gençlerin bilime, ilme en iyi şekilde ulaşacaklarını belirtti.

İlk defa iş bulan gençlerin maaşlarını bir yıllığına devletin ödeyeceğini anlatan Çavuşoğlu, 50 bin lira hibe, 100 bin lira da faizsiz kredi verdiklerini, kurulan işletme için de üç yıl vergi almayacaklarını bildirdi.

- "İlk kez iş tecrübesi sorulmayacak"

Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Gençler, bunların kıymetini bilin. İlk defa işe girerken size hep tecrübe soruyorlar şimdi sormayacaklar. Çünkü bir sene size devlet maaş verecek, işletme sahibi vermeyecek. Dolayısıyla gençlerimizin önünü açmamız lazım, gençlerimize yönelik daha birçok imkanlarımız var."

Engellemeler yapılmasına, kapatma davaları açılmasına rağmen küsmediklerini ve yılmadıklarını, çalışmaya devam ettiklerini ifade eden Çavuşoğlu, "Tam tersi hizmet etme aşkımız daha pekişti, perçinleşti" dedi.

Ortaya koydukları hedeflerin hepsine zamanından önce başladıklarına dikkati çeken Çavuşoğlu, "Hedeflerimizin hepsi gerçekçi, titiz çalışmalar, hesaplıyoruz. Kimseye zararı var mı, hayır, hepsi birbirini dengeliyor" dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Bizim için en önemli şey, ülkemizin istikrarı, ülkemizin büyümesi, ekonomimizin büyümesi, ülkemizin karşısındaki tehditlerin yok edilmesi, onlarla baş etmek, terör belasıyla mücadele etmek. Bu geçiş döneminde cesaret bulup da ülkemizin güvenliğine, polisimize, askerimize, güvenlik güçlerimize saldıran DAEŞ terör örgütüyle de kalleş  PKK terör örgütüyle de sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz."

Kararlı bir şekilde kökünü kazıyana kadar terörle mücadele edeceklerini belirten Çavuşoğlu, "Kimse Türkiye'nin güvenliğine, bekasına göz dikemez. 'Kurt, çakal puslu havayı sever' derler. Kimse bu fırsattan yararlanarak çok özür dileyerek söylüyorum, çakal gibi dişlerini gösteremez. Biz de o dişleri sökmesini biliriz. İşte çok güçlü olmamız lazım. Türkiye'nin büyük sorumlulukları var."

Çavuşoğlu, esnaf ziyaretinin ardından Üzümlü Mahallesi'ne geçerek, bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi, çay içti.