AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ?Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ?Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ?Çavuşoğlu:
- "Çok badireler atlattı bu ülke, siz onları yaşadınız ama hepsinden daha güçlü olarak çıktık. Öyle veya böyle bu millet zamanı geldiği zaman gereğini yapıyor. Şimdi de millet olarak gereğini yapma zamanıdır" - "İstikrarı tekrar ülkeye getirmemiz lazım. İstikrarı tekrar getirmenin yolu da halkın kararıdır. Halkın kararının karşısında hiçbir şeyin duramayacağını hep gördük, hep yaşadık ve hep gözlemledik, Türkiye'de, dünyada"

ANTALYA (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt ?Çavuşoğlu, ülkenin bugüne kadar çok badireler atlattığını ama hepsinden çok daha güçlü çıktığını belirterek, "Öyle veya böyle bu millet zamanı geldiğinde gereğini yapıyor. Şimdi de millet olarak gereğini yapma zamanıdır" dedi.

Çavuşoğlu, Antalya'da bir restoranda eski Demokrat Parti ve Doğruyol Partisi'nin milletvekili ve yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen programa katıldı.

Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Demokrat Parti ruhundan gelenlerin Antalya'yı demokrasi için nasıl harekete geçirdiğini gördüklerini ve onların bir şeye inandığını, o yolda işbirliğiyle ilerlediğini söyledi.

"Hep bir şeye imreniyordum, sizlerin arasındaki dostluk, sevgi, dayanışma... O dayanışmanın sebebi geçmişteki zor şartlardaki siyaset. Rahmetli Menderes, darbeler... Ben babamdan darbeleri dinledim" diyen Çavuşoğlu, dava arkadaşlarına sahip çıkmanın önemli olduğunu belirtti.

Kendisini de siyaset yapmaya itenlerin bunlar olduğunu anlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"AK Parti kurulduğu zaman , babam 'Oğlum biz bugüne kadar siyaset adına çok şey yaptık ama ülkenin içinde bulunduğu şu şartlarda', biliyorsunuz koalisyon çökmüş, ülke batmış, faizler, biliyorsunuz o günleri benim anlatmama gerek yok. 'Ülkeyi içinde bulunduğu durumdan tek kurtaracak kişi Tayyip Erdoğan 'dır, onun yanında ol, ona yardım et, onun yanından ayrıma' dedi bana. Öyle rahatladım ki babam gönül verdiğimiz, çalıştığı başka bir partide. Bir süreç oldu ve biz de AK Parti'nin kurucuları arasında olduk." 

O günden sonra parti için memleket için çalıştıklarını ifade eden Çavuşoğlu, şimdi meselenin vatan, millet meselesi olduğunu vurguladı.

- "Her zamankinden daha güçlü olmamız gerekiyor"

Çavuşoğlu, bugün o dönemde dayanışma gösterilen günleri yaşadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Karamsar mıyız? Hayır karamsar değiliz. Çok badireler atlattı bu ülke, siz onları yaşadınız ama hepsinden daha güçlü olarak çıktık. Öyle veya böyle bu millet zamanı geldiği zaman gereğini yapıyor. Şimdi de millet olarak gereğini yapma zamanıdır. Çünkü Türkiye üzerine oynanan oyunları hepiniz görüyorsunuz. Her türlü dik duruşu gösteriyoruz. Mücadele ise mücadele. Türkiye'nin önünü açmak için ne gerekiyorsa onu da yapmaya çalışıyoruz. Şunu bir kere daha gördük; Türkiye olarak bizim sendelemeye hakkımız yok, geri adım atma lüksümüz yok, yavaşlamaya hiç tevessül etmememiz lazım. Her zamankinden daha güçlü olmamız gerekiyor."

İstikrarı tekrar ülkeye getirmek gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, "İstikrarı tekrar getirmenin yolu da halkın kararıdır. Halkın kararının karşısında hiçbir şeyin duramayacağını, hep gördük, hep, yaşadık ve hep gözlemledik, Türkiye'de, dünyada. 1 Kasım'da halkın kararı Türkiye'nin geleceğini belirleyecek, ülkenin geleceğine yön verecek" dedi.

- "Antalya vizyon şehri olmalı"

Antalya'ya minnet borçları olduğunu ve bunun için büyük projeler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Çavuşoğlu, gerçekçi hayallerini de pazar günü Antalya Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyerek açıklayacaklarını ifade etti.

Çavuşoğlu, "Antalya vizyon şehri olmalı, bunun için çalışıyoruz. G20'yi, NATO toplantısını, EXPO'yu bu sebeple Antalya'ya getiriyoruz. Antalya'da beş tane üniversiteye ulaştık, altıncı üniversiteyi de Manavgat'a kuracağız" diye konuştu.