AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "Artık bu yoldan dönüş yok. DAEŞ ile de PKK ile de DHKP-C ile de sonuna kadar, temizleyinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" - "Bu sadece AK Parti'yi tekrar iktidarda tutma seçimi değil, güçlü bir iktidarı ülkeye getirme seçimidir. Türkiye'nin istikrarını koruma, Türkiye'ye huzuru tekrar getirme seçimidir"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, terörle mücadeleye ilişkin, "Artık bu yoldan dönüş yok. DAEŞ ile de  PKK ile de DHKP-C ile de sonuna kadar, temizleyinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Çavuşoğlu, Alanya Karadenizliler Derneği'ni ziyaret etti. Tulumla karşılanan Çavuşoğlu, Dernek Başkanı Ali Hancı ve dernek üyeleriyle bir süre sohbet etti.

Burada bir konuşma yapan Çavuşoğlu, AK Parti olarak 14 yıldır Türkiye 'ye hizmet ettiklerini ve bu hizmetlerden en çok Antalya ve Alanya'nın yararlandığını söyledi. Alanya'nın her bakımdan ilklerin ilçesi olduğunu belirten Çavuşoğlu, ilk defa bir ilçede fen lisesinin, güzel sanatlar lisesinin, sosyal bilimler lisesinin Alanya'da kurulduğunu vurguladı.

Gazipaşa Havalimanının ilkleri barındığını anlatan Çavuşoğlu, "İlk defa viyadüklü altından yol geçen, araçların geçtiği pist bizim havalimanımızda yapıldı. Eskiden kıvrıla kıvrıla gidiyorduk, artık yeni yollar açtık. Havadan, karadan her yerden ulaşılır olmak gerekiyor" diye konuştu.

- "Antalya İstanbul arasını beş saate düşürüyoruz"

Çavuşoğlu, Antalya'dan İstanbul'a eskiden 24 saatte, öğrencilik döneminde ise 12 saatte gidildiğini dile getirerek, hızlı trenle bu mesafeyi beş saate düşüreceklerini vurguladı.

Gençlere ücretsiz ve sınırsız internet vereceklerini, iş kuranlara 50 bin lira hibe, 100 bin lira kredi desteği sağlayacaklarını, üç yıl vergi almayacaklarını anlatan Çavuşoğlu, gençlere THY'de yüzde 20, yurt dışı uçuşlarda ise yüzde 25 indirim imkanı verileceğini, pasaportta harç ödemeyeceklerini belirtti.

Alanya'da öğrenci sayısını 100 bine çıkarmak gerektiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, Türkiye'deki üniversitelerin yurt dışındaki üniversitelerle işbirliği kurması için çalışma yaptıklarını vurguladı.

Çavuşoğlu, "Master, doktora programlarını başlatacağız. Gelen öğrencilerin belli bir oranı yurt dışından olacak. Bir öğrenci, en az 30 turiste bedel. Tabii özel üniversiteye gelen öğrenci daha fazla para harcıyor. 30 bin dolardan aşağı para bırakmıyor senede" diye konuştu.

- "Gerçek milliyetçilik hizmet etmektir"

Her alanda önemli hizmetleri olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, Türkiye'ye hizmet etmenin, Türkiye'yi sevmenin gerçek milliyetçilik olduğunu dile getirdi.

 Çavuşoğlu, "1 Kasım seçimleri sadece Alanya meselesi değil, bu artık memleket meselesi haline geldi. Dün sayın Başbakanımızın Trabzon'daki mitingini gördüm. Trabzonluların Türk bayraklarıyla nasıl sokakta ve meydanda olduğunu, Trabzon'un nasıl dalgalandığını gördük" dedi.

Ülkede hayırlı hizmetler yapmanın önemli olduğunu belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Bu sadece AK Parti'yi tekrar iktidarda tutma seçimi değil, güçlü bir iktidarı ülkeye getirme seçimidir. Türkiye'nin istikrarını koruma, Türkiye'ye huzuru tekrar getirme seçimidir. Şu üç ayda hepimiz gördük, sizler de gördünüz istikrarsızlık, belirsizlik bize yakışmaz. Bunu ülkemizden uzak tutmamız gerektiğini bir kez daha gördük."

- "Türkiye siyasi partiler mezarlığıdır"

Bir kurum kendisini yenilemediği zaman etkisini kaybetmeye başlayacağına dikkati çeken Çavuşoğlu, "Sonra da yok olmaya başlar. Hele hele siyasi parti ise millet onu alır, çöp kutusuna atar. Türkiye siyasi partiler mezarlığıdır. Çok sayıda parti gelmiştir, şaşalı şekilde iktidara gelmiştir, sonra kaybolup gitmiştir. Çünkü kendini yenileyememiştir, değiştirememiştir. O nedenle biz eksiğimiz varsa bunu da gidermeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Çavuşoğlu, Menderes'in günlüğünü okuduğunu anımsatarak, şöyle devam etti:

" CHP üyesiydi o zaman. Gelmiş Antalya'ya, iktidarın zulmünden, kendi partisinden bahsediyor. 'Ağır vergilerden çiftçiler inim inim inliyor' diyor. 'Korkuteli üzerinden Antalya'ya gelecek trenden Antalyalılar çok memnun olmuşlar, bunu bekliyor' diyor. 33'te Antalya'ya tren getirmeyi planlamış. Şimdi biz 1933'ün hayallerini gerçekleştiriyoruz."

Bu seçimlerin her zamankinden daha kritik olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, terörle mücadelenin sonuna kadar götürülmesi gereken bir süreçte olduklarını söyledi. Terörü bitirmek için her türlü riski aldıklarını, samimi adımlar attıklarını anlatan Çavuşoğlu, "Hiç kimsenin alamadığı siyasi riskleri aldık. Sonuna kadar gideceğiz. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bu kadar etkili mücadele yapılmamıştı. Artık bu yoldan dönüş yok. DAEŞ ile de PKK ile de DHKP-C ile de sonuna kadar, temizleyinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Tüm bu mücadeleleri sürdürmek için daha fazla güçlü olmamız gerekiyor. İstikrarlı olmamız lazım" değerlendirmesinde bulundu.