AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "MHP ciddi bir oy kaybında. Çünkü, milliyetçi geçinen bir parti, gerektiği zaman fedakarlık yapıp koalisyon hükümetini de kurmalıydı"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, " MHP ciddi bir oy kaybında. Çünkü, milliyetçi geçinen bir parti, gerektiği zaman fedakarlık yapıp koalisyon hükümetini de kurmalıydı" dedi. 

Çavuşoğlu, Alanya ilçesindeki bir otelde, turizm işletmelerinin sahipleri ve çalışanlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan Mevlüt Çavuşoğlu, terörle sonuna kadar mücadele edeceklerini belirterek, Atatürk 'ün kurduğu parti CHP 'de, terör örgütü DHKP-C'yi masum göstermeye çalışan milletvekillerinin olduğunu söyledi.

"Bunlar Atatürkçü falan değil, Atatürk'ten geçinenler" diyen Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Bir Atatürkçü olanlar var bu ülkede, bir Atatürkçü geçinenler var, bir de Atatürk'ten geçinenler var. Bunlar Atatürk'ten geçinenler. Ama içlerinde DHKP-C terör örgütünü destekleyen milletvekilleri var. DHKP-C, Türkiye'nin, Avrupa Birliği'nin, Amerika'nın terör listesinde, dünyanın terör listesinde ve buna itiraz eden var. Böyle bir milletvekili olabilir mi? HDP'nin içerisinde var, onlar zaten PKK'nın kuklası olan bir parti ama CHP de marjinalleşiyor ve içlerinde böyleleri var. Niye hükümet kuramadık, çünkü temel konularda çok ciddi görüş ayrılıklarımız oldu, partinin yapılanması bu."

- MHP'nin tutumu

MHP'nin de her şeye "Hayır" dediği için koalisyon kuramadıklarını dile getiren Mevlüt Çavuşoğlu, Devlet Bahçeli 'nin ve yakın arkadaşlarının tutumuna karşı MHP'lilerin her yerde büyük tepkisinin olduğunu savundu.

Çavuşoğlu, MHP'nin ciddi bir oy kaybında olduğunu belirterek, "Çünkü, milliyetçi geçinen bir parti, gerektiği zaman fedakarlık yapıp koalisyon hükümetini de kurmalıydı" diye konuştu.

- "Her şeye 'Hayır' diyen bir parti olabilir mi?"

MHP'ye giderek, koalisyon kurmak istediklerini söylediklerini aktaran Mevlüt Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Daha ilk gün, seçim akşamı Devlet Bahçeli açıkladı; 'O kursun, bu kursun, öyle olursa bu rakam çıkar, o rakam çıkar'. Sanki millet bu hesapları bilmiyor. O, başka formüller de buluyor. Çıkarıyor, çarpıyor, bölüyor, sonunda çıkardığı zaman aldığı milletvekili sayısı 570 oluyor. Oysa toplamı 550. Öyle garip garip hesaplar da yapıyor. Böylesine bir ortamda her şeye 'Hayır' diyen bir parti olabilir mi?"

Çavuşoğlu, böylesi durumlarda en büyük görevin millete düştüğünü ifade ederek, "Hizmet önemli, bu hizmetleri katbekat yaparız. Yarın yeni projeler getireceksiniz, onları da gerçekleştireceğiz. Her şeyden önemlisi bizim çok güçlü olmamız gerekiyor, teröre karşı da sağlam duruyoruz" değerlendirmesinde bulundu.