AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "İşte 1933'ün hayalini biz gerçekleştiriyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün de hedeflerini, O'nun da hayalini biz gerçekleştiriyoruz, AK Parti olarak. Biz başkaları gibi Atatürk'ten geçinmiyoruz, Atatürk'ün koyduğu hedeflere Türkiye'yi ulaştırıyoruz çok şükür"

ANTALYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, 1933'ün hayalini gerçekleştirdiklerini belirterek, " Mustafa Kemal Atatürk 'ün de hedeflerini, O'nun da hayalini biz gerçekleştiriyoruz, AK Parti olarak. Biz başkaları gibi Atatürk'ten geçinmiyoruz, Atatürk'ün koyduğu hedeflere Türkiye'yi ulaştırıyoruz çok şükür" dedi.

Antalya'nın Alanya ilçesi Gümüşkavak Mahallesi'nde Dim Çayı üzerine yapılacak, 191 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde ve maliyeti yaklaşık 7 milyon lira olan Ak Köprü'nün temeli atıldı.

Dim Barajı altında kalan eski taş Ak Köprü'nün ismi verilen köprü ile Alanya merkez ve 12 mahallenin birbirine bağlantı yolu kısaltılarak, bölge daha cazip hale getirilecek. Köprü, 2016 yılının ağustos ayında hizmete açılacak. 

Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye ne zaman güçlense önüne engeller konulduğunu, gençlerin birbirine kırdırıldığını hatırlattı. Darbelerde nice gençler ve siyasetçilerin katledildiğini ifade eden Çavuşoğlu, "İşte Türkiye sevdalısı Adnan Menderes de darbe sonucunda idama götürüldü ama o çizgisinden, ilkelerinden hiz vazgeçmedi" dedi.

Menderes'in o dönemde CHP 'deyken Antalya'ya geldiğini ve raporlar tuttuğunu anlatan Çavuşoğlu, Menderes'in raporunda, "Tek partili zihniyetin vergileri ve zulmü yüzünden Antalya'da çiftçiler, inim inim inliyor. Antalyalılar Korkuteli üzerinden gelecek tren hattı konusunda çok mutlular" ifadelerine yer verdiğine işaret etti.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 1933'te Antalya'ya tren seferi düzenlenmesi konusunda karar aldığını belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"İşte 1933'ün hayalini biz gerçekleştiriyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün de hedeflerini, O'nun da hayalini de biz gerçekleştiriyoruz, AK Parti olarak. Biz başkaları gibi Atatürk'ten geçinmiyoruz, Atatürk'ün koyduğu hedeflere Türkiye'yi ulaştırıyoruz çok şükür. İstanbul'un Boğaz'ın altından tüp geçitler de ecdadımızın hayaliydi, projesiydi, onu da biz gerçekleştiriyoruz. Nasıl? Çünkü gücümüz var. O zaman gücümüz yoktu. Belki Menderes bunların hepsini gerçekleştirecekti, onu da idama götürdüler."

Çavuşoğlu, Türkiye'nin bütün hayallerini, projelerini gerçekleştireceklerini ifade ederek, "Paralar faize, yolsuzluğa gitmiyor, borcumuz yok. Paralarımız hizmete gidiyor" dedi.

Türkiye'nin daha güçlü olması gerektiğini vurgulayan Çavuşoğlu, 1 Kasım'dan sonra Türkiye'nin çok daha güçlü olacağına inandığını dile getirdi.

Önlerine çok engeller konulduğunu dile getiren Çavuşoğlu, "Bizi yıkamazlar, bu millete diz çöktüremezler, karşımızdaki engel ne olursa olsun baş ederiz. Bugün artık milli imkanlarımız var" diye konuştu.

- "Yatırım, huzur ve istikrar ortamında oluyor"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Alanya ile ilgili önemli projeleri olduğunu belirterek, ilçenin trafik problemini gidermek için yeni yollar açtıklarını, spor yatırımlarına da önem verdiklerini bildirdi. Türel, "Yatırım, huzur ve istikrar ortamında oluyor. Barış ve istikrar yoksa ağzımızla kuş tutsak netice alamayız" dedi.

Konuşmaların ardından köprünün temeli atıldı. Çavuşoğlu ve Türel, daha sonra, Dinek Mahallesi'nde düzenlenen Alanya Muhtarları Bilgisayar Dağıtım, ve Alanya Dinek Muhtar Evi Açılış törenlerine katıldı. Programda, 72 muhtara bilgisayar dağıtıldı, muhtar evinin açılışı gerçekleştirildi.