AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu:
- "İstikrarımız devam ettiği sürece, ülkemizin güvenliğine, bekasına, istikrarına kurşun sıkanlarla da sonuna kadar mücadele ettiğimiz sürece, Allah'ın izniyle bu ülkeyi dünyanın 17'nci değil, 10'uncu ekonomisi yaparız"

ANTALYA (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "İstikrarımız devam ettiği sürece, ülkemizin güvenliğine, bekasına, istikrarına kurşun sıkanlarla da sonuna kadar mücadele ettiğimiz sürece, Allah'ın izniyle bu ülkeyi dünyanın 17'nci değil, 10'uncu ekonomisi yaparız" dedi.

Çavuşoğlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) salonunda, otobüsçülerin katılımıyla düzenlenen toplantıya katıldı. Burada bir konuşma yapan Çavuşoğlu, sorunlara çözüm getirmek için kafa yorduklarını, Antalya'da herkesin standardının yükselmesi, özellikle esnafın işlerinin kolaylaştırılması için projeler ürettiklerini belirtti.

Antalya'nın her yerini spor tesisleriyle donattıklarını anlatan Çavuşoğlu, "Çok turist gelsin, uluslararası organizasyonlar burada olsun, yeni sporcu yetiştirelim ve sizlere de iş olsun, daha fazla insan taşıyın, daha fazla para kazanın diye mücadele ediyoruz" dedi.

Çavuşoğlu, Antalya'nın ticaretin de merkezi olması için tarım ve üretimi de güçlendirmek gerektiğinin altını çizerek, organize sanayi bölgeleri kurduklarını ve bütün yatırımların esnafa da yansıyacağını kaydetti.

- "Tüm dünya Antalya'yı konuşuyor"

EXPO ile Antalya'ya kalıcı botanik park getireceklerine dikkati çeken Çavuşoğlu, "İstikrarımız devam ettiği sürece, ülkemizin güvenliğine, bekasına, istikrarına kurşun sıkanlarla da sonuna kadar mücadele ettiğimiz sürece, Allah'ın izniyle bu ülkeyi dünyanın 17'nci değil, 10'uncu ekonomisi yaparız. Avrupa'nın 6'ncı ekonomisi değil, 3'üncü ekonomisi yaparız" dedi.

Antalya'nın dünyanın en güçlü ve güvenli 20 şehri arasına girdiğine değinen Çavuşoğlu, dünyanın her yerinde ay yıldızlı bayrağı dalgalandırırken, Antalya'nın da flamasını dalgalandırdıklarını söyledi.

Çavuşoğlu, "Şu üç, dört ayda gördük ki her zamankinden daha fazla güçlü olmamız gerekiyor. Sendelemememiz, dik duruşumuzu devam ettirmemiz lazım. Ekonomimizi büyütmemiz, istikrarımızı korumamız lazım. Türkiye 'nin başına sardıkları terör örgütünü de ülkemizden temizlememiz lazım. Hem sonuna kadar, kökünü kazıncaya kadar temizlememiz lazım" dedi.

1 Kasım seçimlerinin önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Bu millet ne olduğunu çok iyi biliyor. Türkiye'nin karşısında kimlerin olduğunu içeriden, dışarıdan biliyor. Türkiye ne zaman bir adım öne sıçrasa, önüne nasıl set kurulduğunu, zincirlerin bağlandığını biliyor ama bu millet o zincirleri de kırar, duvarları da yıkar. Bu millet kendisine ihtiyaç duyulduğu zaman ayağa kalkıp, koşmasını da bilir, ders vermesini de bilir. 1 Kasım'da milletimiz inşallah ders verilmesi gerekenlere ders verecek, cevap verilmesi gerekenlere de cevap verecek. Ülkesine, vatanına, milletine omuz vermesini tüm dünyaya gösterecek."

Çavuşoğlu, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok'u da ziyaret etti.